Imprezy

Kolosy w Gdyni 2024

InfoGdansk
12 marca, 2024

Miłośnicy tematyki podróżniczej z niecierpliwością wypatrują przedostatniego weekendu marca 2024 roku. W tych właśnie dniach w Hali Polsat Plus Arena Gdynia odbędzie się 26 edycja Kolosów – największej imprezy podróżniczej w Europie!

W przestrzeni gdyńskiej hali odbędą się prelekcje, warsztaty, spotkania autorskie i w części najważniejszej – wręczenie nagród za całokształt osiągnięć oraz dokonania podróżnicze z zeszłego roku.

Kolosy 2024 w Gdyni

Impreza funkcjonuje pod potoczną nazwą Kolosy, za tym zwięzłym i trafiającym do wyobraźni określeniem kryją się Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Impreza odbędzie się w wielofunkcyjnej przestrzeni Hali Polsat Plus Arena Gdynia oraz w pomieszczeniach seminaryjnych.

Uczestnicy zanurzą się więc w niezwykłym świecie podróżniczej pasji i przygody. Warto pamiętać – nawet najdłuższa wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku, opowieści kolejnych prelegentów dotyczyć między innymi będą początków niezwykłych podróżniczych dokonań.

26 edycja Kolosów w Hali Polsat Plus Arena Gdynia

Zatem trzydniowa uczta podróżnicza coraz bliżej.

Na imprezę czekają aktywni podróżnicy i osoby po prostu zainteresowane różnymi nurtami tej fascynującej tematyki.

Warto raz jeszcze podkreślić – Kolosy stanowią największy festiwal podróżniczy w Europie, a od samego początku przyciągająca uwagę impreza organizowana jest w Gdyni.

Tegoroczni Laureaci i Wyróżnieni zaprezentowani zostaną w trakcie dwóch Finałów, które poprowadzą Kamila Kielar i Dominik Bac, doskonale znani w podróżniczym środowisku.

Zobacz też – Sankcja kredytu darmowego – kiedy można z niej skorzystać?

W sobotę zostaną przyznane Kolosy w kategorii Żeglarstwo, ponadto nagrody finansowe na projekty podróżnicze: nagroda im. Andrzeja Zawady dla młodych podróżników oraz Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby dla podróżników-seniorów.

Natomiast w niedzielę odbędzie się wręczenie Kolosów i wyróżnień w kategoriach: Alpinizm, Eksploracja Jaskiń, Podróże i Wyczyn.

Kto otrzyma prestiżowe nagrody za nietuzinkowe i zapierające dech w piersiach osiągnięcia? Okaże się już niebawem.

Natomiast nagrodą Super Kolosa zostanie uhonorowana Elżbieta Dzikowska – wybitna podróżniczka, dziennikarka i artystka.

Nie lada gratką będzie też spotkanie z uczestnikami pierwszego polskiego wejścia na szczyt Fitz Roya – Wiesławem Burzyńskim oraz Michałem Kochańczykiem. W 40. rocznicę udanej wspinaczki otrzymają Nagrodę Specjalną Kolosów.

W głównej przestrzeni hali sportowej odbędzie się ponad 40 prezentacji o podróżniczej tematyce. Na uczestników czekają też zajęcia seminaryjne – ciekawe spotkania autorskie, podróżnicze oraz warsztaty z ekspertami. Warto też będzie odwiedzić salon sprzętu i odzieży podróżniczej.

Imprezę organizuje Miasto Gdynia oraz Agencja MART.

INFORMACJE
Kolosy Gdynia 2024;
26. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów;
Hala Polsat Plus Arena Gdynia;
ul. Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia;
22-24 marca 2024 r.;
Wstęp wolny
Szczegółowe informacje – https://kolosy.pl/