Rozmaitości

Kartka na Dzień Mamy – jaką warto wybrać?

InfoGdansk
28 września, 2022

Przypadający 26 maja Dzień Matki to bardzo ważne święto dla każdej mamy. Warto ją tego dnia docenić, wybierając odpowiedni upominek. Dobrym rozwiązaniem może być ładna kartka na Dzień Mamy, oczywiście uzupełniona szczerymi życzeniami. Na jaki produkt warto w tym przypadku postawić?

Krótka historia Dnia Matki

Prawdopodobnie początki tego święta związane są z kultem egipskiej bogini Izydy, która była ucieleśnieniem idealnej matki oraz żony. Także w starożytnej Grecji czczono boginie matki i świętowano dzień Matki Natury. Były one symbolem płodności oraz urodzaju. 

W XVII wieku Anglicy i Szkoci po raz pierwszy użyli nazwy “Niedziela u Matki”. Było to święto, które przypadało w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Polegało początkowo na odprawianiu modłów w katedrze, ale z czasem nabrało charakteru świeckiego. Dzień Matki jaki znamy dzisiaj, jest obchodzony na świecie od połowy ubiegłego wieku. W Polsce święto to zaczęło być obchodzone w Krakowie w roku 1914. Już w latach 20. XX wieku dzieci wręczały swoim mamom drobne upominki i kartki na Dzień Mamy. 

Kartka na Dzień Mamy – czy to dobry pomysł na prezent?

Kartka na Dzień Mamy to prezent, który nigdy nie wyjdzie z mody. Dodatkowo wybierać w tym przypadku zdecydowanie jest z czego. Widać to doskonale na przykładzie e-sklepu https://houseofpostcards.pl/pl/c/Dzien-Matki/115

Prosta kartka na Dzień Mamy może sprawić naprawdę ogromną radość i duże wzruszenie. Oczywiście pamiętać należy w tym przypadku o napisaniu własnych, płynących prosto z serca z życzeń. Postawić można na zwykłą kartkę w formie pocztówki lub bardziej okazały karnet zamknięty w kopercie. Decyzja należy do Ciebie. 

Kartka na Dzień Mamy to niedrogi upominek, ale bardzo trafiony. Czasem stanowi część większego prezentu. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się w tym przypadku wzory kwiatowe. Można zdecydować się na kartkę przedstawiającą ulubione kwiaty mamy. Jednak ciekawą propozycją są także bardziej nietuzinkowe pocztówki np. z ciekawymi hasłami lub cytatami.