Rozmaitości

Jakie wypełnianie paczek warto wybrać? Sprawdzamy!

InfoGdansk
15 sierpnia, 2022

Wysyłanie paczek, mimo iż większości z nas wydaje się banalne, nie jest prostą czynnością. O ile przesłanie książki lub ubrania nie stanowi większego problemu, wysyłka porcelanowego kubka lub flakonu perfum może być sporym wyzwaniem. Warto wówczas sięgnąć po sprawdzone wypełniacze paczek, które zabezpieczą Twoje produkty przed uszkodzeniem. Na jakie wypełnienie warto się zdecydować? Czym się kierować podczas dokonywania tego wyboru? Podpowiadamy!

Dlaczego wypełnianie paczek jest potrzebne?

Być może zdarzyło Ci się odebrać paczkę, w której wnętrzu poza produktem znajdowały się dodatkowe elementy w postaci folii bąbelkowej, poduszek powietrznych czy ścinków papieru. To są właśnie wypełniacze, dzięki którym możliwe jest wypełnianie pustych przestrzeni paczek. Ich główną funkcją jest ochrona wysyłanych towarów i zabezpieczanie ich przed wstrząsami. Świetnie chronią zawartość paczki przed przypadkowymi uszkodzeniami takimi jak zgniecenia czy stłuczenia. Korzystając z nich, możesz mieć pewność, że wysyłany przez Ciebie towar trafi do odbiorcy w stanie idealnym.

Najpopularniejsze wypełnienia paczek

Nie wiesz, na jaki rodzaj wypełniaczy się zdecydować? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania!

Poduszki powietrzne

Jednym z powszechnie stosowanych produktów przeznaczonych do wypełniania paczek są poduszki powietrzne. Nic w tym dziwnego – doskonale wypełnią wolną przestrzeń oraz zabezpieczą wysyłkę. Pamiętaj jednak, że paczka nie powinna być zbyt ciężka, a przedmioty nie mogą mieć zbyt ostrych krawędzi – w przeciwnym wypadku towar uszkodzi wypełnienie.

Wypełnienie papierowe

Kolejnym znanym sposobem na wypełnianie paczek jest zastosowanie papieru. Może to być papier pakowy lub też jego ścinki. Ten rodzaj wypełniacza jest trwały i solidny, a do tego tani. W e-sklepie https://pack-print.com.pl/ znajdziesz innowacyjne urządzenie, które służy do tworzenia papierowych wypełniaczy. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie wysyłka towarów odbywa się na masową skalę.