Rozmaitości

Jak działa zlecanie przesyłek za pomocą giełdy transportowej?

InfoGdansk
4 sierpnia, 2022

Obecnie usługi transportowe stanowią doskonałą alternatywę dla kurierów, którzy nie zawsze są w stanie przyjąć każde zlecenie lub koszt ich usług jest zbyt wygórowany. Odpowiedzią na potrzeby klientów są giełdy transportowe, które zapewniają sprawny kontakt z firmami transportowymi oraz możliwość negocjacji cen. Jak nadawać paczki za pomocą giełdy transportowej?

Co to jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to platforma, która pozwala na szybki kontakt z firmami transportowymi i zlecanie przesyłek. Zapewnia użytkownikom dostęp do dużej bazy przewoźników, którzy są w stanie zrealizować niemal każde zlecenie. Z platformy korzystają zarówno klienci prywatni, jak i biznesowi, którzy chcą nadać przesyłkę krajową lub zagraniczną. Każdy użytkownik może zlecić transport różnego rodzaju rzeczy, zarówno pojedynczych paczek, jak i wielkogabarytowych i niestandardowych ładunków. Do najpopularniejszych kategorii na giełdzie transportowej zalicza się transport sprzętów RTV i AGD, mebli, części samochodowych, maszyn, urządzeń, palet czy elementów wyposażenia domu. Firmy transportowe realizują przeprowadzki mieszkań i biur do dowolnego miejsca wskazanego przez klienta.

Jak zlecać przesyłki za pomocą giełdy transportowej?

Giełda transportowa daje możliwość nawiązania współpracy pomiędzy firmą transportową i klientami, którzy chcą przewieźć rzeczy. Korzystanie z platformy jest niezwykle proste i intuicyjne. W pierwszej kolejności należy założyć bezpłatne konto na platformie, a następnie dodać ogłoszenie, które będzie widoczne dla wszystkich przewoźników. Przykładowo, osoba, która chce przewieźć szafę powinna wybrać kategorię „meble”, a następnie opisać przedmiot zlecenia, wypełniając krótki formularz. Należy podać nazwę przedmiotu, wagę, kategorię, podstawowe wymiary, ewentualny budżet zlecenia, miejsce i termin załadunku i rozładunku oraz opis. Warto również dodać zdjęcie przedmiotu, dzięki czemu przewoźnicy będą mogli ocenić swoje możliwości przewozowe lub doradzić sposób zabezpieczenia ładunku.

Giełda transportowa wyslijbusem.pl umożliwia szybkie i bezproblemowe nadawanie przesyłek bez dodatkowych opłat i prowizji. Wszyscy zarejestrowani przewoźnicy są weryfikowani przez platformę – nie ma możliwości założenia darmowego konta, dzięki czemu każdy użytkownik może czuć się bezpiecznie i komfortowo. Platforma jest prosta w obsłudze i pozwala na wygodny kontakt z przewoźnikiem za pomocą chatu, drogą telefoniczną lub mailową.