Rozmaitości

Jak pielęgnować buty skórzane? Poznaj sprawdzone sposoby!

InfoGdansk
17 maja, 2022

Stylowe, ponadczasowe i estetycznie wykonane – skórzane buty nie bez powodu stanowią inwestycję na lata i jeden z najbardziej pożądanych elementów damskiej i męskiej garderoby. Jeśli zależy Ci na trwałości ulubionej pary, nie możesz wyłącznie liczyć na trwałość wykorzystanego tworzywa. Konieczna będzie również systematyczna pielęgnacja. Jakie zabiegi przełożą się na pożądany wygląd obuwia? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Czy czyszczenie butów ma znaczenie? 

Każdy posiadacz skórzanych butów powinien wiedzieć, że ogromny wpływ zarówno na ich stan, jak i żywotność ma regularne czyszczenie. Systematyczna pielęgnacja to jedna z podstawowych zasad, umożliwiających zachowanie obuwia w jak najlepszym stanie. Skórzane modele, od pierwszych chwil użytkowania, powinny być chronione przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, m.in. nadmiernej ilości wody, śniegu i soli.

Jeśli pomimo Twoich starań, obuwie zostanie zabrudzone, musisz pamiętać o prawidłowym czyszczeniu skóry. Najlepiej sprawdzi się lekko nawilżona ściereczka, niemniej warto również regularnie korzystać z profesjonalnych środków do pielęgnacji galanterii skórzanej, dostępnych m.in. w ofercie sklepu internetowego https://artykulyobuwnicze.pl/

Impregnacja i pastowanie obuwia skórzanego

Jak już wspomnieliśmy, ogromny wpływ na stan obuwia ma jego regularne czyszczenie. Nie bez znaczenia jest jednak prawidłowe przygotowanie butów skórzanych do systematycznego użytkowania. Bez względu na to, jaki rodzaj obuwia wybrałeś, przed pierwszym założeniem buty należy zaimpregnować – zarówno te wykonane ze skóry naturalnej licowej, jak i zamszowej. Profesjonalne preparaty pozwolą zabezpieczyć tworzywo przed wilgocią i przebarwieniami, jakie może powodować i nieestetycznymi pęknięciami. Korzystając z profesjonalnych środków impregnujących, możesz przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu – wystarczy stosować się do zaleceń producenta, zamieszczonych bezpośrednio na opakowaniu. Pamiętaj, że większość środków musi się odpowiednio wchłonąć, dlatego warto nanieść je co najmniej kilka godzin przed pierwszym założeniem butów.