Informacje

Jak działa tunelowy sterylizator powietrza?

InfoGdansk
5 sierpnia, 2021

Tunelowy sterylizator powietrza to urządzenie, które pozwala na zabicie w powietrzu bakterii i wirusów, które powodują różnego rodzaju choroby. Do swojej pracy wykorzystuje lampy z promieniowaniem UV-C, które skutecznie usuwają z otaczającego nas powietrza wszystkie drobnoustroje. Nowoczesne technologie pozwalają nam przebywać w czystym i zdezynfekowanym otoczeniu, jednym z urządzeń, które bardzo pomaga w utrzymaniu dobrego stanu powietrza jest tunelowy sterylizator. Dzięki lampom UV, które nie emitują ozonu sterylizator jest bezpieczny dla naszego organizmu i możemy przebywać w pomieszczeniu, kiedy jest włączony.

Dlaczego tunelowy sterylizator powietrza to dobry wybór?

Pomieszczenie może być oczyszczane za pośrednictwem sterylizatora tunelowego praktycznie przez cały czas, ponieważ nie ma szkodliwego działania. Jest to bardzo przydatne szczególnie w miejscach, w których pracują duże grupy ludzi, którym chcemy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, szczególnie w sezonach grypowych kiedy wirusy krążą w powietrzu przez cały czas. Dużym atutem w działaniu sterylizatora tunelowego jest właśnie stosowanie promieni UV, które od wielu lat wykorzystywane są np. do oczyszczania wody pitnej z wszelkiego rodzaju patogenów i bakterii, różnego rodzaju powierzchni oraz powietrza.

Nowoczesne urządzenia przeznaczone do oczyszczania powietrza za pomocą promieniowania UV-C mają stosowne zabezpieczenia, które zapobiegają przedostaniu się promieni szkodliwych do otoczenia. Urządzenia tunelowe wykorzystujące promienie UV do sterylizowania powietrza możemy znaleźć w salonach kosmetycznych, studiach tatuażu, gabinetach medycyny estetycznej. Często występują również w biurach oraz przychodniach i różnego rodzaju placówkach medycznych. Znajdziemy je również w hotelach i innych miejscach, do których jednorazowo przychodzi wiele osób.

Jak wygląda działanie sterylizatora?

Proces działania tunelowego sterylizatora powietrza polega na zasysaniu powietrza do urządzenia przez otwory wlotowe. Dzięki filtrom powietrze zostaje oczyszczone z wszelkiego rodzaju związków chemicznych i zapachów. Powietrze wychodzące z urządzenia przenikane jest przez lampy z promieniowanie UV-C, które oczyszcza jest z drobnoustrojów chorobotwórczych. Przewentylowane powietrze po oczyszczeniu wydostaje się poprzez otwory wylotowe.

Używanie tunelowego sterylizatora powietrza to sposób przede wszystkim ekonomiczny, który jest jednorazową inwestycją. Lampy LED są energooszczędne i bardzo wydajne, dlatego nie musimy często ich wymieniać. Oprócz tego wielką zaletą jest nowoczesny design sterylizatorów, który wpasowuje się w trendy dekoratorskie i pasuje do różnych wnętrz.

to co charakteryzuje tunelowy sterylizator powietrza to przede wszystkim ogromna skuteczność i efektywność działania. Zastosowana w nim technologia promieniowania UV-C jest niezawodna od wielu lat w dezynfekowaniu powierzchni. Pracuje bardzo cicho i nie wydaje dźwięków, które mogłyby przeszkadzać w pracy czy wykonywaniu codziennych czynności, dlatego może działać w tle, kiedy pracujemy. Warto przy doborze odpowiedniej wielkości urządzenia wziąć pod uwagę parametry pomieszczenia, w których będziemy używać urządzenia.