Informacje

Panele z mchu w łazience

InfoGdansk
26 lutego, 2021
Zdjęcie: Panele z mchu w łazience.

CZY PANELE Z MCHU ZMIESZCZĄ SIĘ W MAŁEJ ŁAZIENCE?

Każdy panel jest wykonywany na indywidualne zamówienie klienta. Mech jest formą bardzo plastyczną, dzięki czemu możemy wykonać przeróżne kształty i wielkości. Wpasuje się więc w każdą, nawet małą przestrzeń, do wnęki o nietypowym kształcie. Przy mchu wykorzystujemy przestrzeń pionową, która często jest niezagospodarowana. Nie tracimy miejsca na donice czy stojaki. Panele z mchu mogą być również zainstalowane w miejscach trudno dostępnych, wysoko lub nawet na suficie. Mech chrobotek może być również zawieszony jako obraz na ścianę. Czytaj więcej na jukogreendesign.pl/oferta/panele-i-sciany-z-mchu.

CZY MOGĘ MIEĆ MECH W ŁAZIENCE BEZ OKNA?

Jak najbardziej! Panele z mchem i porosty nie potrzebują dostępu do światła. Z tego powodu są świetną alternatywą dla miejsca, gdzie żywe rośliny się  nie utrzymają. Proces wzrostu  mchu jest zatrzymany, dlatego nie rozrasta się, nie zmienia kształtu ani formy. Raz stworzone panele i zielona ściana zachowują swoje walory wizualne.

JAKIE WARUNKI MUSZĘ ZAPEWNIĆ MCHU, ABY ZACHOWAŁ SWOJE WŁAŚCIWOŚCI?

Panele z mchu potrzebują jedynie aby była odpowiednia wilgotność powietrza, czyli na poziomie 40-60%. Jest to taka sama wilgotność, w której my czujemy się najlepiej. Mech jest świetnym higrometrem – jeśli staje się twardszy, kruszy się, to znak, że należy podnieść poziom wilgoci. Możemy do tego użyć nawilżacza powietrza, bądź otworzyć okno w trakcie deszczu. Jednakże, przy lokalizowaniu mchu w łazience ten problem praktycznie nie występuje. Para powstała podczas prysznica świetnie poprawia wilgotność powietrza nawilża zielone ściany, dzięki czemu nie musimy mchu dodatkowo obsługiwać. Zaleca się jedynie odsunąć go od bezpośredniego źródła wody, ponieważ zachlapanie może wpłynąć na niszczenie mchu. Polecamy również odsunąć mech od kaloryferów, aby zmniejszyć ryzyko wysuszania.

CZY NA MCHU BĘDZIE SIĘ OSADZAĆ KURZ?

Mech ma właściwości antystatyczne. Oznacza to, że kurz się na nim nie osadza. Jeśli jednak na panel z mchu opadnie pył bądź inne zanieczyszczenie, można zebrać je odkurzaczem na niskich obrotach przez szmatkę.

CZY MECH BĘDZIE PASOWAŁ STYLEM DO MOJEJ ŁAZIENKI?

Chrobotek reniferowy oraz inne mchy są zielonym akcentem, który ożywi każde wnętrze. Pięknie komponuje się zarówno z surowym, modernistycznym wnętrzem, jak i bardziej klasycznym, eleganckim designem. Mech na ściany będzie dominował wnętrza, natomiast na pewno sprawi, że będzie bardziej przytulne i ciepłe. Dostępne są również różne odcienie mchu, które można dobrać zarówno do stylu jak i preferencji klienta. Każdy projekt wykonywany jest indywidualnie, mech na ściany układany jest ręcznie, dzięki czemu możemy dopasować wykonanie do gustu i wnętrza.

 


Artykuł zewnętrzny.