Rozmaitości

Jak dobrać odpowiednią odżywkę białkową?

InfoGdansk
7 grudnia, 2022

Na rynku dostępnych jest wiele różnych odżywek proteinowych, dlatego ich wybór może być naprawdę problematyczny. Sprawdź co zrobić, aby dobrać odpowiednią suplementację do Twojego planu treningowego. Podstawowe rozeznanie pozwoli przyspieszyć i uwydatnić efekty ciężkiej pracy. 

Znaczenie białka w diecie

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości białka jest wyjątkowo ważne. Białko to podstawowy budulec mięśni, kości czy skóry, dlatego jest niezbędnym składnikiem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Niedobory białka mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a jego braki mogą objawiać się np. ciągłym osłabieniem, bólem mięśni i stawów, pogorszoną kondycją włosów i paznokci oraz spadkiem odporności. Osoby regularnie uprawiające sport mają wyższe zapotrzebowanie na ten makroskładnik i są w szczególności narażone na niedobory białka, ponieważ to właśnie ono jest najczęściej pobieranym elementem podczas wysiłku mięśniowego. 

Odżywki białkowe – dla kogo są wskazane?

Pełnowartościowe proteiny są niezbędne podczas intensywnych treningów, aby wspomóc pracę mięśni i przyspieszyć efekty ciężkiej pracy na siłowni warto zaopatrzyć się w odżywki na masę mięśniową. Nadwyżka kaloryczna jest szczególnie istotna podczas ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych. Podczas nadwyżki budujemy mięśnie z aminokwasów, które dostarczają białka.

Nie tylko sportowa i umięśniona postura potrzebuje porządnej dawki protein. Osoby na redukcji nie mogą zapomnieć o odpowiedniej suplementacji białka. Jeśli planujesz zrzucić dodatkowe kilogramy niezbędna będzie odpowiednia odżywka wysokobiałkowa Activlab. Izolat wysokobiałkowy oparty na białku serwatkowym  będzie idealnym wyborem. Chudnięcie to czasochłonny i często niełatwy proces, zarówno dla psychiki, jak i organizmu. Aby wspomóc nasze ciało w walce o zdrowszą i smuklejszą sylwetkę, musimy dostarczyć mu odpowiedniej ilości białka oraz aminokwasów. Niska zawartość tłuszczy i węglowodanów sprzyja zdrowej diecie. 

Nie tylko rodzaj treningów determinuje wybór odpowiedniej odżywki proteinowej. Osobiste przekonania, preferencje czy potrzeby są równie ważne. Najlepsze marki mają w swojej ofercie białka roślinne, przeznaczone dla wegan i wegetarian, dzięki czemu można wybrać białko w zgodzie ze swoim światopoglądem. Specjalne odżywki dla diabetyków czy osób z niedożywieniem, wspomagają pracę organizmu w walce o lepsze zdrowie. Bez obaw, osoby nietolerujące laktozy również znajdą coś dla siebie! Opisy odżywek sugerują również odpowiednią porę dnia, w której należy je przyjmować, dzięki czemu można je dobrać zgodnie ze swoim dziennym rytmem i planem treningowym. 

Nie możemy również zapominać o walorach smakowych. Nic tak nie demotywuje do dalszych treningów czy walce z kilogramami, jak mdły i niezachęcający posiłek. Najlepsze odżywki online oferują szeroki wybór suplementów o różnych smakach. Pożywny koktajl z dodatkiem odżywki czekoladowej czy bananowa owsianka w niczym nie przypominają nudnych i monotonnych posiłków, kojarzących się z dietą i zdrowym stylem życia. Taki posiłek działa cuda – poprawia nastrój, odżywia organizm i daje motywacyjnego kopa.

Materiał zewnętrzny.