Rozmaitości

Dieta pudełkowa a SIBO

InfoGdansk
26 maja, 2022

Różne choroby układu pokarmowego mogą zniechęcać nas do próbowania nowych rzeczy oraz generalnie uprzykrzać nam życie. Jeżeli cierpimy na jedną z nich, może sprawić to, że szczególnie w towarzystwie, będziemy czuć się wykluczeni. Z reguły również zakładamy, że serwisy, takie jak catering diet pudełkowych, nie spełnią naszych potrzeb, a więc nie możemy z nich korzystać. Jest to jednak dalekie od prawdy. Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzy diety pudełkowe przystosowane do różnorodnych restrykcji żywieniowych. Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, jak SIBO wpisuje się w świat diety pudełkowej? Jeżeli tak, to koniecznie czytaj dalej!

Dieta pudełkowa SIBO – co i jak?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym właściwie jest SIBO. Pod tym angielskim skrótem kryje się choroba zwana zespołem rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego. Jej podstawowe objawy to wzdęcia, silne bóle brzucha oraz dokuczliwe poczucie pełności w brzuchu. SIBO oraz zespół jelita drażliwego często współistnieją. Obie te choroby dotyczą bowiem układu pokarmowego, a nasz sposób odżywiania się bezpośrednio na nie oddziałuje. Osoby, które zmagają się z SIBO, powinny unikać pokarmów łatwo fermentujących. To właśnie tego typu produktów nie znajdziemy w składach dań zawierających się w diecie pudełkowej SIBO.

Dieta pudełkowa SIBO – zdrowie Twoich jelit

Odpowiednie żywienie, w pozytywny sposób wpłynie na wszystkie nie przyjemne skutki zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego. Produkty o niskim stopniu fermentacji, to na przykład sałata, cukinia, ziemniaki, pomarańcze, banany, produkty mleczne bez laktozy, mięso, czy ryby.

Spożywanie tych i pozostałych produktów o niskim stopniu fermentacji, jest wyjątkowo korzystne dla naszych jelit, szczególnie jeśli zmagamy się z SIBO. Zatrudnieni w firmach cateringowych specjaliści w dziedzinie dietetyki, układają jadłospisy diet pudełkowych, w taki sposób, aby spełniały one wszystkie wymagania poszczególnych klientów.

Dieta pudełkowa SIBO – zadbaj o zdrowe odżywanie

Jako że zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego jest chorobą przewlekłą, to powinniśmy stale dbać o to, aby nasz sposób odżywania się, nie pogarszał jego objawów. W tym właśnie pomogą nam specjalnie dostosowane diety pudełkowe np. catering dietetyczny Gdańsk. Ich największą zaletą jest bowiem fakt, że tworzone są wyłącznie ze świeżych i wysokiej jakości produktów, a więc zapewniają nam wszystkie wartości odżywcze oraz witaminy, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.