Rozmaitości

Jak dbać o skórzaną kurtkę?

InfoGdansk
12 lipca, 2022

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem skórzanej kurtki, z pewnością zastanawiasz się, jak o nią dbać, aby służyła Ci jak najdłużej. Skóra jest wyjątkowo trwałym materiałem, ale podobnie jak każdy inny, wymaga pielęgnacji. W naszym artykule podpowiemy Ci, co warto robić, aby cieszyć się jej olśniewającym wyglądem przez długie lata.

Czy warto kupić kurtkę z naturalnej skóry?

Skórzana odzież wierzchnia i dodatki wykonane z tego materiału nie wychodzą z mody. Internetowe sklepy odzieżowe, takie jak np. https://davidryan.pl/, prześcigają się w poszerzaniu swojego asortymentu o stylowe modele kurtek w rozmaitych kolorach. Z czego wynika ich popularność? Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem, który sprawia, że są pożądanym elementem garderoby, jest ich elegancki wygląd. Nie bez znaczenia jest także trwałość. Odzież wykonana z tego materiału to inwestycja na lata, ale musisz pamiętać, że wymaga specjalnej pielęgnacji.

Jak pielęgnować kurtkę z naturalnej skóry?

Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych zasad, aby cieszyć się doskonałym wyglądem swojej kurtki przez lata.

Unikaj wody

Przede wszystkim nie mocz kurtki w wodzie. Jeśli zmokniesz, postaraj się jak najszybciej ją osuszyć. Pamiętaj także o tym, aby nie prać jej w pralce i unikać środków chemicznych, które mogłyby zniszczyć strukturę tego materiału.

Zadbaj o odpowiednie przechowywanie

Jeśli zamierzasz przechowywać swoją kurtkę przez dłuższy czas w szafie, po prostu powieś ją na wieszaku. Możesz również spakować ją do worka wykonanego z oddychającego materiału. Unikaj plastikowych toreb, a także wilgotnych miejsc.

Sięgnij po profesjonalne środki do pielęgnacji

Aby utrzymać kurtkę w dobrej kondycji, możesz również sięgnąć po środki do pielęgnacji naturalnej skóry. Preparaty bogate w substancje odżywcze ochronią Twoją garderobę przed czynnikami zewnętrznymi.

Podsumowując, pamiętaj o tym, aby:
– regularnie czyścić swoją kurtkę,
– chronić ją przed działaniem promieni słonecznych i środków chemicznych,
– nie przechowywać jej w wilgotnym i ciemnym miejscu.

Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad, kurtka ze skóry posłuży Ci przez wiele sezonów.