Rozmaitości

Czym jest lokata mobilna? – Czy warto ją założyć?

InfoGdansk
28 kwietnia, 2023

Ostatnie kilkanaście miesięcy dobitnie pokazało, że przetrzymywanie oszczędności na koncie osobistym prowadzi tylko i wyłącznie do strat. Niezatrzymująca się inflacja zwiększa ceny produktów i usług konsumpcyjnych, obniżając wartość pieniądza. Dlatego też Polacy coraz chętniej szukają rozwiązań na bezpieczne zainwestowanie oszczędności. A jak się okazuje, doskonałe do tego są lokaty mobilne…

 

  1. Lokata mobilna – podstawowe informacje.
  2. Zalety lokaty mobilnej.
  3. Jak założyć lokatę mobilną?

 

Lokaty bankowe są najpopularniejszymi formami inwestowania środków własnych. Nie można się temu dziwić – są wygodne i bezpieczne, do uruchomienia w kilka chwil w banku, w którym posiadają Państwo konto osobiste. Jednakże w obecnych czasach trudno jest znaleźć ofertę, która zniweluje straty płynące z inflacji. Co ważne, sytuacja wygląda korzystniej przy lokacie mobilnej – nowoczesnemu rozwiązaniu, które zadowoli każdego konsumenta. Na czym ono polega?

 

Lokata mobilna – podstawowe informacje

 

Pozornie lokaty mobilne niewiele różnią się od swoich klasycznych odpowiedników. I choć ich główne zasady są niemal identyczne, tę innowacyjną formę inwestycji uruchomić można jedynie za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Co za tym idzie, nie skorzystają Państwo z tych wyjątkowych warunków, udając się do placówki banku, czy nawet poprzez oficjalną stronę internetową.

Co istotne, są to usługi w pełni bezpieczne, w dalszym ciągu udostępniane i prowadzone przez polskie banki. Ich założeniem jest zachęcanie klientów do nowoczesnych rozwiązań poprzez wyższe oprocentowanie lokaty mobilnej. Czy jednak różnice są na tyle widoczne?

 

Zalety lokaty mobilnej

 

W pierwszej kolejności powinni Państwo zdać sobie sprawę z niezaprzeczalnego faktu, że lepiej jest podjąć jakiekolwiek działanie, niż trwać w bezczynności. W innym przypadku w zaledwie kilka miesięcy oszczędności, na które ciężko Państwo pracowali, daleko stracą na wartości. Przeznaczenie konkretnej kwoty na lokatę mobilną jest więc dobrym punktem wyjścia niewiążącym się z najmniejszym ryzykiem, jak przy innych inwestycjach, np. w akcje.

Jak zostało wspomniane, lokata mobilna posiada wyższe oprocentowanie niż klasyczne oferty. W zależności od danego banku może to być nawet 3%, co przy wyższych kwotach daje olbrzymie rezultaty. Tak duże premiowanie wynika z tego, iż stosunkowo niewielki procent klientów regularnie korzysta z aplikacji mobilnej banku – samą usługę uruchomi drobny odsetek wszystkich konsumentów. Ponadto obsługa tych lokat praktycznie nie wymaga angażowania pracowników banku.

Więcej o lokacie mobilnej dowiedzą się Państwo na stronie: http://finansemobilne.pl/lokata-mobilna-warto/.

 

Jak założyć lokatę mobilną?

 

Założenie lokaty mobilnej często powiązane jest z posiadaniem konta osobistego w danym banku. Jest to swojego rodzaju zabezpieczenie tych instytucji i jednocześnie zachęta do korzystania również z innych oferowanych usług. Warto więc dokładnie przeanalizować rynek i dostępne lokaty mobilne, aby wybrać najkorzystniejszą z nich. Nawet jeśli będzie się to wiązało ze zmianą banku, może się okazać dla Państwa jednym z lepszych posunięć.

Nieocenioną w tym pomoc wykazują renomowane rankingi lokat, które znajdą Państwo między innymi na stronie: finansemobilne.pl. Tworzone przez specjalistów pozwalają zaoszczędzić czas na żmudne przeszukiwanie rynku i porównywanie poszczególnych ofert; zaledwie w kilka chwil nakierują na najatrakcyjniejszą lokatę mobilną. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Materiał zewnętrzny.