Rozmaitości

Czy warto skorzystać z wykończenia pod klucz?

InfoGdansk
18 listopada, 2022

Decydując się na kupno mieszkania najczęściej wykańczamy je samodzielnie. Coraz popularniejsze staje się wykańczanie pod klucz. Co to oznacza? Czy warto korzystać z wykańczania mieszkań pod klucz? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Co oznacza wykańczanie mieszkań pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz to usługa, dzięki której właściciel mieszkania może się wprowadzić do gotowego do zamieszkania lokalu. Coraz częściej deweloperzy oferują wykończenie mieszkania pod klucz w różnych pakietach. W zależności od oferty może być ono w pełni urządzone lub jedynie wykończone. Nie należy mylić tego ze stanem deweloperskim, ponieważ takie mieszkania wymagają jeszcze remontu, umeblowania i wyposażenia. 

Najczęściej spotykane pakiety wykończenia pod klucz to: podstawowy, rozszerzony oraz premium. Każdy z nich jest opisany w zakres prac, standard wykończenia oraz podsumowany ceną. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednią ofertę do naszych potrzeb lub możliwości finansowych. Pakiety podstawowe zawierają zazwyczaj proste rozwiązania, a im droższy pakiet – tym nowocześniejszy i wyższy standard. 

Czy wykańczanie pod klucz się opłaca?

Wykańczanie mieszkania przez profesjonalistów przede wszystkim oszczędza czas. Jeżeli sami decydujemy się na urządzanie mieszkania musimy być pewni swoich umiejętności estetycznych i wnętrzarskich, znaleźć odpowiednią ekipę remontową, poszukiwać materiały, wzory i planować układ pomieszczeń. Na pewno będzie to trudne dla osoby, która zajmuje się tym pierwszy raz i może generować spore opóźnienia w wykańczaniu mieszkania. Atutem mieszkania pod klucz jest brak konieczności kontrolowania prac, a co się z tym wiąże – brak zmartwień związanych z remontem. Deweloper udziela nam gwarancji na to, że prace zostaną wykonane poprawnie i według ustaleń. Trzyma się także terminów i zajmie się ewentualnymi poprawkami. Firma z długoletnim doświadczeniem Home Complete oferuje kompleksowe wykończenia wnętrz. Remont wraz ze specjalistami przebiega sprawnie, a oferowane przez firmę wysokiej jakości usługi na pewno sprawią, że wykończenie domu marzeń będzie możliwe. 

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Jeżeli chcesz wykończyć mieszkanie pod klucz, musisz liczyć się z tym, że cena będzie wyższa od mieszkania w stanie deweloperskim. Niewiele to jednak zmienia w naszych wydatkach, ponieważ podobną kwotę będziemy musieli wydać samodzielnie wykańczając nieruchomość. Jeżeli chcemy kupić lokal gotowy do zamieszkania musimy przeznaczyć na niego większą kwotę. Nie da się jednoznacznie określić, ile będzie kosztowało wykończenie mieszkania. Kwota jest zależna od standardu, metrażu lokalu oraz miasta w którym się on znajduje i zakresu wykonywanych prac. Cena za m² wykończenia mieszkania będzie wahała się w przedziale od 500-600 zł wzwyż. Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości gotówki , możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny na mieszkanie pod klucz. Pokrywa on koszt zakupu nieruchomości wraz z wykończeniem, a będzie znacznie tańszy niż kredyt gotówkowy, który będziemy musieli potencjalnie zaciągnąć po zakupie nieruchomości.