Informacje

Polerowanie szyb okiennych – skuteczny sposób na renowację?

InfoGdansk
30 lipca, 2021

Szyby mają to do siebie, że stosunkowo łatwo ulegają zarysowaniu. Czasami wystarczy użycie niewłaściwego środka lub szmatki o złej strukturze, by zauważyć na oknie niedoskonałości. Rezultatem takich działań jest nieestetycznie prezentująca się szyba. Warto zatem znać sposoby na usunięcie zniszczeń. Jedną z najbardziej efektywnych metod jest polerowanie szyb.

Od czego powstają zniszczenia szyb?

O szyby można dbać, jednak czasami wystarczy jedynie drobne niedopatrzenie, by poskutkowało to nieestetycznymi rysami. Często popełnianym błędem jest mycie okien za pomocą gazety. Wiele osób uważa ten sposób za najlepszą metodę usuwania brudu, jednak ostre krawędzie mogą porysować delikatną powierzchnię szkła. Czasami zniszczenia mają charakter celowy. Dzieje się to najczęściej w przypadku witryn sklepowych. Chuligani potrafią używać noży do rysowania lub graffiti, którego nie da się usunąć zwykłym płynem. Farba wżera się bowiem w strukturę szkła, więc do usunięcia malunków potrzeba specjalistycznych metod.

Na jakiej zasadzie działa polerowanie szyb okiennych?

Najlepszą metodą usuwania różnorakich zniszczeń jest wypolerowanie szyby. Aby tego dokonać, należy zakupić specjalną pastę polerską oraz polerkę. Maź wciera się w uszkodzone miejsce, a następnie dba o to, by polerowanie usunęło wszelkie zniszczenia. Metoda ta pozwala na przywrócenie szyby do stanu sprzed zniszczenia, o ile oczywiście wie się, co należy robić. W przypadku braku doświadczenia można niechcący pogłębić zniszczenia.

Samodzielne usuwanie zniszczeń czy zaufanie ekspertom?

Jak już wspominaliśmy, samodzielne usuwanie usterki czasami przyczynia się do nieświadomego pogłębienia zniszczeń. Oprócz tego specjalne kupowanie sprzętu i odpowiedniej pasty to dla wielu osób niepotrzebny wydatek przydatny tylko przy jednej okazji. Warto zatem skorzystać z usług specjalistów. Korzystają oni z profesjonalnego sprzętu, a dodatkowo mają spore doświadczenie w polerowaniu szyb Dzięki temu ich usługi to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Oprócz tego eksperci korzystają najpierw ze szlifierki, którą szlifują szybę, aby potem dopiero ją wypolerować. Metoda ta gwarantuje większą skuteczność.

Jakie zalety ma profesjonalna renowacja szyb okiennych?

Przywrócenie szyby do stanu sprzed usterki (a czasami nawet poprawa jej stanu) to tylko jedna z wielu zalet tego typu rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na kwestię wygody. Nie trzeba czekać na zebranie wymiarów, wykonanie szyby, a następnie jej montaż, a cała przestrzeń nie jest wówczas wyłączona z użytku. Jest to także oszczędność czasu, ponieważ, w zależności od rozmiaru zniszczeń proces polerowania zajmuje od 30 minut do około trzech godzin. Rozwiązanie jest zatem opłacalne pod wieloma względami.

Jaki jest koszt wypolerowania szkła?

Zaletą usługi polerowania szyb jest także jej koszt, który w większości przypadków jest znacznie niższy od ceny wymiany. Może on wynieść od 20 do 70% kwoty, jaką trzeba by zapłacić za wymienienie całości. Ciężko tutaj ustalić jedną kwotę, ponieważ zazwyczaj jest ustalana indywidualnie na podstawie skali zniszczeń. Ceny zazwyczaj zaczynają się od 60 zł za obszar powierzchni kartki A4 (źródło: polerowanie-szyb.pl). Dużą zaletą polerowania szyb jest także to, że nie trzeba płacić za żadne dodatkowe usługi, takie jak demontaż starej i montaż oraz ewentualne prace wykończeniowe, takie jak szpachlowanie i malowanie.

Profesjonalne polerowanie szyb okiennych to obecnie najlepszy sposób na ich renowację. Warto zaufać w tej kwestii ekspertom, by móc cieszyć się najwyższą przejrzystością szkła.