Imprezy

Ferie w gdańskim ZOO

InfoGdansk
31 stycznia, 2022
Zdjęcie: Ferie w gdańskim ZOO.

Gdańskie ZOO serdecznie zaprasza na zoologiczne spotkania i warsztaty na świeżym powietrzu w trakcie ferii zimowych 2022.

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji – np. przygotowanie kul z pokarmem dla ptaków, obserwowanie lwów w czasie posiłku, przyjrzenie się treningowi fok i czesanie prawdziwej kozy!

„ZOOstań na ferie” – ciekawe zajęcia w gdańskim ZOO

Poniżej opis proponowanych zajęć edukacyjnych.

14 oraz 21 lutego 2022 r. (poniedziałek) – Spotkania przy karmniku, godz. 10:00 – 12:00

Zima to trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Niektóre migrują, poszukując cieplejszego klimatu, gdzie możliwość żerowania jest dużo łatwiejsza niż w ośnieżonej Polsce. Jednak nie wszystkie ptaki mają taką możliwość. Część zostaje w kraju, by zmagać się z mroźną aurą, zatem dlaczego nie umilić im trudnych miesięcy, tak jak one umilają nam? Podczas spotkań dowiemy się jak prawidłowo pomagać ptakom, by zima była łatwiejsza do przetrwania. Przygotujemy zimowe kule oraz wykonamy ptasie origami.
Liczba uczestników: jedna grupa licząca do 15 osób
Dla kogo: uczestnicy indywidualni oraz grupy zorganizowane w wieku od 6 do 13 lat z opiekunem
Czas trwania: 10:00 – 12:00
Miejsce: wiata edukacyjna, na terenie zoo

15 oraz 22 lutego 2022 r. (wtorek), Z foką oko w oko, pokazowe karmienia i treningi medyczne wybranych zwierząt, godz. 9:30 – 11:30

Czy surykatki to na pewno potulne ssaki? Ile foka wytrzyma pod wodą? I czy pingwin to sąsiad niedźwiedzia polarnego? Na te i inne pytania odpowiedzą opiekunowie podczas spotkań z uczestnikami ferii w zoo.
Tego dnia o godzinie 9:30 podejrzymy lwy angolskie podczas ich posiłku, wsłuchując się jednocześnie w ciekawe historie ich opiekuna.
O godzinie 10:00 zajrzymy do surykatek, by spotkać się z opiekunem, który przekaże nam masę informacji o tym gatunku.
O godzinie 10:30 zatrzymamy się przy wybiegu pingwinów przylądkowych, by zaobserwować je podczas pokazowego karmienia i wysłuchać co ciekawego o tych afrykańskich nielotach ma do powiedzenia ich opiekun.
O godzinie 11:00 zaobserwujemy szarytki morskie, dawniej nazywane fokami szarymi, podczas treningu medycznego, wsłuchując się jednocześnie w focze opowieści.
Liczba uczestników: bez limitu, nie wymaga rezerwacji
Dla kogo: dorośli i dzieci
Czas trwania: 9:30 – 11:30
Miejsce: przy wybiegach wybranych zwierząt (pawilon lwów, pawilon żyraf, przy wybiegu pingwinów, przy basenie fok)

17 oraz 24 lutego 2022 r. (czwartek) – Małe ZOO od kurnika

Poznajcie alpakę Gabrysię o osobliwym charakterze, nieśmiałą owcę Monię, kontaktową króliczkę Tosię i całe stado przyjaznych kóz różnej maści …. podczas spotkania „Małe zoo od kurnika”. Tu dowiemy się o historii zwierząt udomowionych, jak wygląda codzienna praca ze zwierzętami gospodarskimi. Bliski kontakt ze zwierzętami gwarantowany! Chętni uczestnicy będą mogli wyczesać kozy oraz otrzymają porcję przysmaków, którymi nakarmimy zwierzęta. Sugerowany strój roboczy.
Liczba uczestników: jedna grupa licząca do 15 osób
Dla kogo: uczestnicy indywidualni oraz grupy zorganizowane w wieku od 6 do 13 lat.
Czas trwania: 10:00 – 12:00
Miejsce: wybieg Małego ZOO

18 oraz 25 lutego 2022 r. (piątek) – Zimowe supermoce w świecie zwierząt – gra terenowa
Zabawa, edukacja i rywalizacja!

Uzbrojeni w pomocnicze mapki, kompasy i zestaw pytań wyruszymy w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące zagadnienia! Spotkajmy się pod dużą mapą, zaraz po wejściu do zoo, gdzie edukator rozda potrzebne materiały i wyjaśni zasady zabawy.
Liczba uczestników: jedna grupa licząca do 15 osób.
Dla kogo: uczestnicy indywidualni oraz grupy zorganizowane w wieku od 8
do 15 lat z opiekunem
Czas trwania: 10:00 – 12:00
Miejsce: teren zoo, miejsce zbiórki pod dużą mapą zoo

Ferie zimowe w gdańskim ZOO – informacje

Udział w spotkaniach i warsztatach możliwy po zakupieniu biletu wstępu do zoo. Bilety można kupić w kasach biletowych lub online: bilety.zoo.gda.pl

Zapisy:
Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres mailowy – edukacja@zoo.gda.pl, podając imię i nazwisko uczestników, ze wskazaniem wybranej daty spotkania.

Zapisy na zajęcia edukacyjne w oliwskim ZOO przyjmujemy od 31 stycznia do 9 lutego 2022 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
W związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną ilością miejsc, pracownik ZOO odpowie mailowo, potwierdzając zapisanie na listę.

Zobacz też – Rynek pracy z GoWork.pl

Po otrzymaniu potwierdzenia, uczestnicy proszeni będą o przesłanie zakupionego biletu, drogą mailową na adres edukacja@zoo.gda.pl, w postaci zdjęcia lub skanu biletu, który to ostatecznie poświadczy udział w wydarzeniu. Bilet należy przesłać do 9 lutego 2022r., do godziny 14:00. Brak potwierdzenia uczestnictwa przesłanym biletem skutkuje skreśleniem z listy uczestników.

*Spotkanie „z foką oko w oko” w dniach 15 oraz 22 lutego nie wymaga rezerwacji miejsca, ilość uczestników w tym wydarzeniu jest nieograniczona.

Z racji na pogarszającą się sytuację pandemiczną przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, utrzymywanie dystansu oraz zakrywanie ust oraz nosa.