Informacje

Akcja CHO PO SIANKO do gdańskiego Zoo!

InfoGdansk
5 grudnia, 2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich zwiedzających do wyjątkowej wizyty w Małym Zoo, gdzie będzie można pogłaskać lub przytulić nasze kozy, zrobić sobie zdjęcie przy szopce, a my sprezentujemy pęczek świeżego siana, prosto ze stodoły na Wasz wigilijny stół.

Gdańskie ZOO zaprasza…

Z atrakcji skorzystać będzie można od 6.12 do 20.12.2022 roku w godzinach 11:00-13:00. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do Zoo, wyjątkowo wejście do Małego Zoo będzie bezpłatne dla wszystkich zwiedzających nasz ogród w tych dniach.
Ubierajcie czapki, termosy w dłoń i #CHODOZOO!

Zobacz więcej – https://zoo.gda.pl/cho-po-sianko/

Atrakcje w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

Gdański Ogród Zoologiczny z myślą o najmłodszych zwiedzających przygotował prawdziwą gratkę, bo tak przecież należy nazwać żywy kontakt z przyjaznymi zwierzakami.

Powodów do wizyty w tej ciekawej placówce jest oczywiście znacznie więcej. Gdańskie ZOO słynie z malowniczego położenia w Dolinie Leśnego Młyna na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Placówka powstała w 1954 roku. Obecnie W oliwskim ZOO żyje ponad 1000 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów. Opisywany ogród jako jedyny w Polsce stanowi schronienie dla orangutanów oraz najliczniejszej rodziny pingwinów tońców.

Sporo też się dzieje, na przykład w sierpniu 2022 roku na świat przyszło aż pięć gepardzich kociąt. Z zainteresowaniem przyjęto też rzadkie narodziny żółwia orlicji, czy też kotów pustynnych.

Oliwskie ZOO należy do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), dzięki czemu może uczestniczyć w kilkunastu Europejskich Programach Hodowlanych (EEP) dla ginących gatunków. W ramach EEP oliwska placówka posiada wiele cennych okazów zwierząt – między innymi wilki grzywiaste, kondory wielkie, pingwiny tońce, czy też hipopotamy karłowate.

Gdańskie ZOO zaprasza!

Na gości czeka też wiele innych atrakcji: pokazy karmienia zwierząt, lekcje i warsztaty edukacyjne, wydarzenia i kampanie, Małe ZOO, park linowy, kolejka Retro, wypożyczalnia wózków dla najmłodszych oraz punkty gastronomiczne.