Rozmaitości

W Twoim domu pojawi się królik? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

InfoGdansk
17 maja, 2022

Królik to zwierzątko domowe, które cieszy się ogromną popularnością. Ten niewielki gryzoń zyskał sympatię dzieci i dorosłych, zwracając uwagę swoim przyjaznym usposobieniem. Wiele osób decyduje się na jego zakup dlatego, że nie wymaga stałej obecności człowieka. Ty również chcesz rozpocząć swoją przygodę z tym zwierzęciem? Koniecznie czytaj dalej i sprawdź, jakie akcesoria musisz przygotować.

Co warto wiedzieć o królikach?

Pojawienie się nowego członka rodziny, nawet jeśli jest nim królik, sprawia ogromną radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jeśli wspólna przygoda ma być komfortowa dla każdej ze stron, warto (zanim gryzoń pojawi się w domu) zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat zachowania i zwyczajów królika. Wśród najważniejszych należy wymienić:

– dużą potrzebę ruchu. Chociaż niewiele osób o tym wie, królik domowy potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Niestety, najczęściej przestronna klatka to za mało. Konieczne będzie przygotowanie wybiegu wewnętrznego, a w razie możliwości – również zewnętrznego. Najlepiej jeśli wybieg dla królika będzie wyposażony w akcesoria zapewniające mu możliwość różnorodnej zabawy. 

– naturalną potrzebę towarzystwa. Króliki domowe nie lubią spędzać czasu w samotności i nie powinny być trzymane w pojedynkę. Decydując się na gryzonia, warto przemyśleć zakup dwóch osobników. 

potrzeba przebywania na świeżym powietrzu. Króliki domowe powinny być regularnie wyprowadzane na świeże powietrze (oczywiście jeśli sprzyja temu pogoda). Dobrym rozwiązaniem okaże się kojec zewnętrzny, możliwy do zainstalowania na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. 

Jakie akcesoria dla królika wybrać?

Zanim w domu pojawi się królik, warto przygotować nie tylko klatkę i wybiegi, ale także ich odpowiednie wyposażenie. W wyprawce dla gryzonia nie może zabraknąć: 

zabawek, które urozmaicą mu czas i zapewnią rozrywkę w ciągu dnia. Szeroki wybór akcesoriów proponuje, chociażby sklep internetowy https://uszatkowerady.pl. W jego ofercie znajdziesz propozycje wykonane z naturalnych materiałów: 

– domki, gwarantujące królikowi komfortowy wypoczynek,

– paśniki, umożliwiające wygodne podanie sianka,

– poidełka, zapewniające mu dostęp do wody.