Impreza już się odbyła

Imprezy

Wielokulturowe Pomorze – Smak Chile

InfoGdansk
17 września, 2018

Wielokulturowe Pomorze to cykl wydarzeń artystycznych w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, których celem jest zaprezentowanie potencjału kulturalnego i artystycznego tkwiącego w gdańszczanach różnych narodowości (imigranci, przedstawiciele mniejszości etnicznych), zamieszkujących Województwo Pomorskie.

Chile w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Najważniejszym aspektem tego projektu jest przekazanie inicjatywy artystycznej przedstawicielom różnych kultur z Pomorza. Chcemy wspomóc tych twórców w realizacji własnych projektów – przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Pracownicy NCK oferują szeroko rozumiane wsparcie, m.in. nauczą, jak przygotować kosztorys oraz umowy zgodne z polskim prawem, jak też organizować i promować wydarzenie.

W ten sposób, pragniemy włączać przybyszów w kulturalne życie Pomorza, tak aby wielokulturowość stała się wizytówką kulturalną naszego regionu, ukazującą różnorodny potencjał tkwiący w jego mieszkańcach. Wydarzenia Wielokulturowego Pomorza odbywać się będą kilka razy w roku jako program towarzyszący Festiwalowi Kultur „Okno na świat”.

Wrześniowe spotkanie odbędzie się pod hasłem SMAK CHILE

W programie:
degustacja potraw i napojów tradycyjnych z Chile
pokaz filmów o Chile
wernisaż wystawy fotografii chilijskiej artystki Pameli Palmy Zapaty pt.: „Moja Polska” (wystawa potrwa do 3.10.2018 r.)

Zobacz też – Usuwanie szkód po pożarze. Jak skutecznie wyczyścić ściany po pożarze?

INFORMACJE
Wielokulturowe Pomorze – Smak Chile
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Ratusz Staromiejski w Gdańsku
22 września 2018, godz. 18.00
Wstęp: wolny