Rozmaitości

Technorattan: materiał idealny do ogrodu? Sprawdź dlaczego

InfoGdansk
15 sierpnia, 2022

Coraz częściej osoby, które decydują się na meble do ogrodu, wybierają produkty wykonane z technorattanu. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży głównie we właściwościach tego tworzywa. Więcej o meblach ogrodowych przeczytasz w dalszej części artykułu. Pamiętaj, że dokonując zakupu wyposażenia do ogrodu, trzeba zdecydować się na meble jednocześnie funkcjonalne, jak i estetyczne oraz wytrzymałe.

Czym jest technorattan i czym się różni od rattanu?

Technorattan to jedno z tworzyw, z których wykonane są dostępne w naszym sklepie meble. Jest to materiał, który powstał na skutek prób doskonalenia rattanu. Z kolei rattan jest materiałem wręcz stworzonym do użytku zewnętrznego. Rattan pozyskuje się bowiem z surowca roślinnego, a dokładniej z winorośli palmowej (Ratangu). Jest to roślina, która powszechnie występuje w tropikalnych regionach Azji. Cechuje się przede wszystkim łatwością w obróbce oraz elastycznością. Więcej o meblach ogrodowych dowiesz się poniżej.

Jakie właściwości mają meble technorattanowe?

Meble z technorattanu są przede wszystkim bardzo elastyczne. Dzięki temu nie musisz obawiać się na przykład ich złamania. Tworzywo gwarantuje możliwość formowania go na różne sposoby. Wiele osób docenia również, że wykonane z tego materiału krzesła i fotele (na przykład ze sklepu Cloveris https://cloveris.pl/technorattanowe-krzesla-i-fotele) nie odbarwiają się pod wpływem działania wysokich temperatur. Jeżeli dowiesz się więcej o meblach ogrodowych rattanowych, szybko przekonasz się również, że są to produkty odporne na wszelkie zabrudzenia. Z kolei w sytuacji, gdy dojdzie na przykład do wylania jakiejś cieczy na technorattan, nie będziesz mieć żadnym problemów z plamami. W związku z tym takie wyposażenie możesz spokojnie przechowywać na słońcu. Zwolennicy konstrukcji z syntetycznej żywicy doceniają takie produkty również za ich niewielką wagę. Żadnego problemu nie stanowi zatem przenoszenie mebli z miejsca na miejsce oraz podróżowanie z nimi.

Przeczytaj więcej o meblach ogrodowych z technorattanu

Technorattanowe krzesła i fotele to produkty, o których można napisać wiele więcej. O meblach ogrodowych, które różnią się pod względem koloru, techniki wykonania, wielkości i faktury i które są dostępne w sklepie Cloveris, opinie są naprawdę pozytywne. Technorattan można bowiem zastosować zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, tarasie oraz w domu. Meble ogrodowe z pewnością docenisz za to, że doskonale komponują się do każdego stylu. Ich użytkowanie również nie przysparza żadnych problemów.

Podsumowując, ekskluzywne meble ogrodowe ze sklepu Cloveris, które są wykonane z technorattanu to przede wszystkim wysoki poziom wytrzymałości. Jeżeli zdecydujesz się na ich zakup, nie będziesz musiał obawiać się ani skrajnych temperatur, ani opadów atmosferycznych. Dodatkowo to właśnie tego typu produkty są bardzo łatwe w czyszczeniu i praktycznie nie wymagają pielęgnacji. Jeżeli jesteś zainteresowany funkcjonalnym i estetycznym urządzeniem ogrodu, koniecznie zapoznaj się z dostępnymi na rynku produktami wykonanymi z tego tworzywa.

Materiał zewnętrzny.