Rozmaitości

Studia 2021 w Gdańsku na uczelni WSB

InfoGdansk
21 marca, 2022

Gdańsk to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – w dodatku z dobrą infrastrukturą i świetnymi perspektywami zawodowymi. Mnóstwo młodych ludzi wybiera z tego powodu studia właśnie w tym mieście – zwłaszcza, że nie brakuje ciekawych kierunków, po ukończeniu których można bez problemu znaleźć zatrudnienie w zawodzie.

Dietetyka i kosmetologia: popyt na specjalistów nieustannie rośnie

Coraz więcej ludzi ma świadomość, jak ważne jest zdrowe odżywianie się i pielęgnacja ciała. Z tego względu nieustannie rośnie popyt na usługi dietetyków i kosmetologów. Osoby, które lubią pracować z innymi ludźmi i chcą rozwijać się w tych dziedzinach mogą zapisać się na kierunek dietetyka lub kosmetologia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku (www.wsb.pl/gdansk). Dla osób planujących studia dietetyczne szczególnie atrakcyjna może być specjalność psychodietetyka – zwłaszcza, że wciąż brakuje specjalistów nie tylko układających diety, ale także wspomagających wychodzenie z zaburzeń odżywiania i promujących pozytywne wzorce bez nadmiernych restrykcji.

Amerykanistyka, kanadystyka, a może filologia z językiem hiszpańskim lub szwedzkim?

Innym ciekawym kierunkiem, który można studiować w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku jest filologia. W jej ramach studenci mogą uczyć się na amerykanistyce, kandystyce, a także studiować filologię angielską z językiem hiszpańskim, szwedzkim lub norweskim. To idealne możliwości rozwoju dla wszystkich osób, które kochają naukę języków i w przyszłości chciałyby związać się zawodowo z branżą tłumaczeniową.

Warto też pamiętać, że ukończenie filologii może okazać się niezwykle pomocne w przypadku osób, które marzą o pracy w międzynarodowych firmach. W wielu przypadkach na stanowiska związane z obsługą klienta konieczna jest biegła znajomość języka obcego (często więcej niż jednego). Absolwenci filologii świetnie odnajdą się zatem w działach supportu, ale także często – handlu zagranicznego czy nawet na stanowiskach menedżerskich.

Multimedia i grafika komputerowa: możliwość zdobycia praktycznych umiejętności

Osoby, które mają dobre wyczucie estetyki, lubią projektować i chcą w przyszłości pracować w zawodzie grafika czy montażysty powinny z kolei rozważyć naukę na kierunku multimedia i grafika komputerowa. W WSB w Gdańsku studenci mogą wybierać m.in. między takimi specjalnościami jak projektowanie graficzne, interaktywna grafika cyfrowa czy nawet – fotografia cyfrowa i marketing wizualny.

Co istotne, zajęcia na kierunku multimedia i grafika komputerowa są nastawione głównie na praktykę. Dzięki temu absolwenci tych studiów mają szansę na szybkie znalezienie pracy w zawodzie po ukończeniu studiów. Wielu z nich decyduje się też na otworzenie własnej działalności i oferuje swoje usługi dla małych biznesów.

W ofercie WSB w Gdańsku znajdują się też takie kierunki I stopnia jak logistyka, stosunki międzynarodowe, administracja czy psychologia w biznesie – pełną listę można znaleźć na stronie https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci. Oprócz tego ofertę dla siebie znajdą też osoby, które chcą kontynuować naukę na studiach uzupełniających magisterskich – WSB w Gdańsku prowadzi studia II stopnia i studia II stopnia ze studiami podyplomowymi.

Artykuł sponsorowany