Rozmaitości

Śruby DIN 931 – budowa i zastosowanie

InfoGdansk
5 grudnia, 2022

W niezwykle szerokiej ofercie elementów łączących, swoje stałe miejsce mają śruby sześciokątne DIN 931.

Ten uniwersalny komponent wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu – szczególnie tam, gdzie połączenie metalowych konstrukcji stanowi czynnik decydujący o sukcesie całego projektu. Jaka jest budowa i zastosowanie śrub typu DIN 931? 

Budowa śrub typu DIN 931

Śruby DIN 931 nazywane także śrubami maszynowymi swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim zgodności z międzynarodowymi normami ISO 82101 oraz ISO 4014. Ich budowa składa się z tradycyjnego łba oraz metrycznego gwintu, który stanowi znaczną część długości całej śruby. 

To właśnie metryczność gwintu stanowi istotny czynnik, który ułatwia dobór odpowiedniego elementu do specyfiki pracy. Średnica gwintu występuje w wielu wariantach, od M3 do M64. Śruby DIN 931 wykonywane są z różnego typu materiału – zarówno stali węglowej, stali kwasoodpornej, ale także z miedzi czy mosiądzu. Nie brakuje również produktów, które obleczone dodatkową powłoką, dedykowane są zadaniom specjalnym. 

Gdzie wykorzystywane są śruby DIN 931? 

Jakie jest podstawowe zastosowanie śrub typu DIN 931? Przede wszystkim przemysł i procesy, w których ważne jest stabilne połączenie konstrukcji stalowych. Mowa tu zatem o budowie maszyn, linii produkcyjnych oraz innych urządzeń, które ze względu na specyfikę działania narażone są na bardzo duży obciążenia dynamiczne oraz statyczne. 

Nie ulega jednak wątpliwości, że odpowiednia śruba DIN 931 świetnie sprawdzi się także w przypadku połączenia za sobą elementów drewnianych. 

Elgo – gwarancja jakości i solidności

Jednym z liderów rynku śrub i elementów złącznych jest istniejąca od kilkunastu lat, firma Elgo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dbaniu o nawet najdrobniejsze detale, do sprzedaży trafiają tylko wyselekcjonowane i sprawdzone produkty, o najwyższej możliwej jakości. Warto dodać, że producent śrub Elgo oferuje możliwość przeprowadzenia konsultacji przed zakupem, jak też realizacje zamówień wychodzących poza standardową ofertę.