Rozmaitości

Jak przykleić panel samoprzylepny do ściany?

InfoGdansk
19 maja, 2022

Chcesz szybko, sprawnie i tanio odmienić wnętrze swojego domu? W takim razie samoprzylepne panele będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Obecnie tego typu produkty są dostępne w wielu modnych wzorach, które świetnie podkreślają estetykę nowoczesnych wnętrz. Zastanawiasz się nad tym, jak poprawnie przykleić panel samoprzylepny? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, w jaki sposób zrobić to właściwie.

Zanim kupisz panel samoprzylepny

Panele samoprzylepne do ścian to produkty, które są zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Za sprawą swojego niebanalnego designu idealnie wpiszą się nie tylko w nowoczesne czy rustykalne pomieszczenia, ale także w takie w stylu loft. Wybierając tego typu artykuły, upewnij się, że są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a przy tym również są odporne na wilgoć i działanie drobnoustrojów, grzybów oraz pleśni. To szczególnie ważne, gdy chcesz umieścić taką tapetę w łazience lub kuchni.

Jak przykleić panel samoprzylepny do ściany?

Przyklejenie panelu samoprzylepnego do ściany jest niezwykle proste. Wybór tego rozwiązania pozwoli Ci więc zaoszczędzić na usługach fachowców. Co musisz zrobić, aby poprawnie umieścić dekorację na ścianie?

1. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie i wyrównanie ścian. Aby tapeta dobrze się trzymała, powinna być umieszczona na czystej, równej i suchej powierzchni.

2. Kolejnym etapem jest dokładne oznaczenie powierzchni przy pomocy ołówka i miarki. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi Ci pracę. Zaznaczając pionowe linie, będziesz mieć pewność, że przyklejane przez Ciebie panele będą umieszczone równo.

3. Potem sprawdź, czy powierzchnia, którą chcesz tapetować, jest równa, czy może ma jakieś zagięcia lub rogi, które wcześniej warto wyciąć z paneli. Zmierz to dokładnie, a następnie odpowiednio przytnij panele.

4. Następnie powoli odklejaj papier zabezpieczający i przyklejaj panele, kierując się od góry ściany ku jej dołowi.

5. Dociskaj panele do ściany delikatnymi ruchami plastikowej szpatułki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pod panelem samoprzylepnym nie pojawią się nieestetyczne bąble powietrza.

Jak widzisz, panel samoprzylepny to dekoracja, którą samodzielnie możesz umieścić na ścianie. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości tapety tego typu, to koniecznie odwiedź domzpaneli.pl. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy starannie selekcjonują dostępny asortyment. W swojej ofercie posiadają wyłącznie takie tapety, które wyróżniają się designem oraz solidnym wykonaniem.