Rozmaitości

Sprawdzamy, czy zakup laptopów poleasingowych się opłaca

InfoGdansk
12 października, 2022

Laptopy poleasingowe są coraz częściej i chętniej wybierane. Na ich zakup decydują się głównie użytkownicy, którzy szukają tanich, a zarazem wydajnych i dobrych jakościowo urządzeń o wysokich parametrach. Nie bez znaczenia są także kwestie ekologiczne, których jako konsumenci z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej świadomi. Myślisz nad zakupem laptopa lub komputera poleasingowego, lecz nie wiesz, czy to się opłaca? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy jest to dobre rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Laptopy poleasingowe – czyli jakie?

Leasing firmowych laptopów jest powszechnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele firm. Ta wygodna forma pozwala na rozłożenie kosztów w czasie, a także umożliwia częstsze wymiany sprzętów na nowe. Po ustalonym okresie wynajmu urządzenia są zastępowane innymi, a dotychczas używane laptopy wracają do leasingodawcy, który je odsprzedaje.

Zanim jednak to nastąpi, sprzęt jest dokładnie sprawdzany pod kątem zużycia, a wszystkie wadliwie działające elementy zostają wymienione. To sprawia, że w dużo niższej cenie możesz nabyć urządzenie, które wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami. Ze względu na to, że było używane wyłącznie w firmach, jego eksploatacja zazwyczaj odbywała się w ograniczonym zakresie. To wszystko sprawia, że odpowiedź na kluczowe pytanie może być tylko jedna: zakup poleasingowych sprzętów to coś, co się opłaca.

Czy warto kupić laptopa poleasingowego?

Zastanawiasz się, czy warto kupić komputer lub laptop poleasingowy? Tak, jednak jedynie w zaufanym miejscu. Jednym z nich jest sklep internetowy https://catom.pl, który oferuje sprzedaż wyłącznie sprawdzonych i przetestowanych pod każdym kątem modeli. Znajdziesz tam produkty takich znanych producentów jak Dell, Lenovo czy Toshiba – a to wszystko w naprawdę korzystnej cenie. To sprawia, że zakup poleasingowego notebooka będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż za niewielką kwotę nabędziesz sprzęt, którego cena rynkowa jest o wiele wyższa.