Rozmaitości

iMac dla grafika – dlaczego warto wybrać sprzęt Apple?

InfoGdansk
13 kwietnia, 2022

Wybór komputera, który jest podstawowym narzędziem pracy, to nie lada wyzwanie. To inwestycja na długie lata, która powinna być dopasowana do twoich potrzeb oraz oczekiwać. I choć konkurencja na rynku komputerów jest dość spora, to wciąż niekwestionowanym liderem są komputery Mac. Dlaczego warto wybrać sprzęt Apple?

Komputery Mac – czyli jakie?

Komputer Mac to komputer osobisty, stworzono przez giganta z Cupertino – firmę Apple. Nazwa wywodzi się od legendarnego komputera stacjonarnego Macintosh, który miał swoją premierę w 1984 roku. Oczywiście obecne urządzenia znacznie różnią się od pierwowzoru. Do wyboru masz trzy linie:

  • Mac – komputer stacjonarny,
  • MacBook – laptop,
  • iMac – komputer all-in-on.

Każdy z nich zachwyca wyjątkowo eleganckim designem, świetnymi parametrami. Co więcej, w danej linii masz do wyboru kilka wariantów, w tym standardowy i profesjonalny. Ten drugi oznaczony jest jako Pro np. iMac Pro i stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wersje różnią się od siebie przede wszystkim podzespołami, które odpowiadają za płynne działanie oraz wydajność. W kwestiach estetycznych są niemal identyczne.

iMac dla grafika – dlaczego warto wybrać?

Apple iMac to komputer all-in-on, który doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. To idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie potrzebują laptopa. I choć model ten zachwyca swoim designem, to jednak to, co najlepsze, znajdziesz w jego środku. Apple iMac dostępny jest w dwóch wariantach. Pierwszy, iMac 24 ma dokładnie 23,5-cala. Drugi to iMac o przekątnej 27 cala. Oba dostępne są w różnych konfiguracjach, co pozwala na dopasowanie parametrów do własnych potrzeb. Apple iMac to sprzęt stworzony dla grafika, który wykonuje prace w jednym miejscu. Niezwykle wydajny, umożliwia płynną i szybką pracę. Do tego dochodzi system operacyjny macOS, które również oferuje szereg możliwości, w tym obsługę świetnych programów graficznych, ułatwiających pracę i podwyższających jej komfort.

iMac – który wybrać?

Najnowszy model to iMac 24 z autorskim czipem M1, który jest piekielnie szybki i bardzo wydajny. Nowy iMac różni się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. W końcu gigant z Cupertino postanowił nieco odświeżyć design, stosując bardzo cienką obudowę. Zamiast Intela, komputer napędza układ Apple M1 zbudowany w architekturze ARM. Wyposażono go w 24-calowy ekran o rozdzielczości 4,5K,4480 x 2520 pikseli. W kwestii podzespołów masz do wyboru kilka wariantów. Bazowa wersja jest dość dobra, ale dla grafika lepszym wyborem będą mocniejsze podzespoły. Lepiej jest zapłacić więcej, ale mieć pewność, że komputer spełni oczekiwania. Tym bardziej że to inwestycja na lata. Bardzo dobrym wyborem będzie 27-calowy iMac, dedykowany osobom, które pracują z grafiką. Napędzany jest przez niezwykle wydajne procesory Inter i wyposażony jest w dodatkową kartę graficzną Radeon, dzięki czemu gwarantuje efektywną pracę. Spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co ważne, otrzymał ekran Retina w rozdzielczości aż 5K. Doskonale odwzorowuje przestrzeń barw, a praca na nim to czysta przyjemność!