Rozmaitości

Skup aut używanych – co warto wiedzieć?

InfoGdansk
19 lipca, 2022

Na rynku motoryzacyjnym można zauważyć rosnącą popularność skupów aut używanych.

To rozwiązanie ma zdecydowanie więcej zalet niż inne firmy zajmujące się transakcjami samochodowymi, czyli m.in. komisy. Co zatem sprawia, że skupy aut są tak atrakcyjne i w jaki sposób w ogóle działają?

Dlaczego warto?

Warto skorzystać z ofert sprawdzonych i popularnych skupów. Najlepsze będą te posiadające  wieloletnie doświadczenie w skupowaniu aut w różnej formie. Przy sprzedaży w dużych firmach skupujących wszystko można załatwić bardzo szybko i prosto. Nie warto męczyć się ze sprzedażą niechcianego auta, szczególnie, jeśli nie jest ono w najlepszym stanie, ma zajęcia komornicze czy też niepełną dokumentację. Sprzedaż do skupu aut w bardzo korzystnej cenie to banalny wręcz sposób. Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie od sprzedaży samochodu na własną rękę, gdyż wtedy szybko dostaniemy za niego uzgodnioną sumę pieniędzy.

Jakie pojazdy przyjmuje skup?

Skupy aut zajmują się skupowaniem aut używanych. Interesują je przede wszystkim samochody stare, posiadające zajęcia komornicze, nadające się jedynie na części, przeznaczone do złomowania, przeznaczone do kasacji, zalane, spalone, wraki, rozbite, powypadkowe, uszkodzone czy też sprawne. Najlepsze skupy aut skupują wszystkie auta – niezależnie od modelu, rocznika produkcji czy też marki. Można tam sprzedać motocykle, busy, samochody posiadające kierownice z prawej strony, samochody dostawcze oraz auta osobowe.

Przebieg transakcji

Pierwszym etapem sprzedaży auta na skupie jest przede wszystkim skontaktowanie się z wybraną firmą. Po wypełnieniu formularza bądź kontakcie telefonicznym pracownik umówi się z klientem na oględziny auta. Fachowiec, który doskonale zna się na motoryzacji, przeprowadzi wywiad ze sprzedającym oraz dokładnie obejrzy samochód. Na miejscu poinformuje właściciela pojazdu o kwocie, jaką może otrzymać za przekazanie auta na skup. Jeżeli właściciel pojazdu zgodzi się na podaną sumę, wówczas następuje podpisanie umowy. Wówczas właściciel otrzymuje należną gotówkę do ręki i traci wszelkie prawa do pojazdu.

Szukasz profesjonalnego skupu samochodów? Odwiedź zamienautonagotowke.pl.