Rozrywka

Ski Jump Simulator – wielowymiarowa gra o skokach narciarskich

InfoGdansk
26 października, 2022

Ski Jump Simulator jest grą sportową w klimacie skoków narciarskich wyróżniającą się cechami kilku gatunków. Z jednej strony otrzymujemy produkcję MMORPG, z drugiej zaś rozgrywkę z trybem fabularnym, w której budujemy i rozwijamy zdolności naszej postaci, czyli skoczka. Jest to tytuł pozwalający na samodzielną zabawę i pobijanie własnych rekordów, w który zagramy za darmo zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Jednocześnie gra stworzona została do rywalizacji z innymi pasjonatami skoków narciarskich, gdzie osiągnięcie podium wymaga od gracza uzyskania dużej biegłości i prawdziwego mistrzostwa.

Każda skocznia narciarska jest inna

Ski Jump Simulator to prawdziwe MMORPG, w którym wcielamy się w rolę skoczka narciarskiego i w trybie fabularnym prowadzimy go przez cały przebieg jego sportowej kariery, a w grze z innymi, również rywalizujemy o najwyższe trofea. Zwycięstwo, choć nigdy nie jest łatwe, to przynosi ogromną radość. Tym większą, gdy każda z zaprojektowanych skoczni jest inna – wyróżnia się inną długością najazdu, kątem nachylenia i parametrami, które wpływają na konieczność wykorzystania różnych zdolności naszego skoczka. Jednocześnie mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającymi się warunkami pogodowymi, z którymi przychodzi nam się mierzyć podczas każdego z wykonanych skoków narciarskich.

Szlifowanie umiejętności i rozwój

Droga do mistrzostwa prowadzi jednak nie tylko poprzez prawidłowe oddanie skoków. W grze możemy nabywać coraz lepsze wyposażenie poprawiające zdolności skoczka i zapewniające dłuższe loty. Zaczynamy przygodę wciąż szlifując wymagane od nas umiejętności i stale trenujemy, aby ostatecznie zostać prawdziwą legendą skoków. Wchodzimy w tryb fabularny i wraz z naszą postacią walczymy o zdobycie prestiżowych trofeów. Do naszej dyspozycji pozostaje szereg konkursów narciarskich, jakie znamy z telewizyjnych relacji sportowych tj. Turniej Czterech Skoczni, Puchar Kontynentalny, czy Mistrzostwa Świata w Lotach. Wraz z postępami w grze wykazujemy się zaangażowaniem, aby mieć szansę na walkę o kolejne nagrody w postaci prestiżowej Kryształowej Kuli.

Rywalizacja z innymi graczami

Gdy zapragniemy pobawić się z innymi, czeka nas rywalizacja, w której o zwycięstwo jest jeszcze trudniej. Konkurujemy przeciwko prawdziwym graczom, którzy podobnie jak my wciąż starają się dopasować styl skoku do zmiennych warunków pogodowych. W zażartej rywalizacji nikt nam nie da forów i nie pozwoli łatwo wydrzeć sobie zwycięstwa w konkursie, bowiem każdy walczy najlepiej jak tylko potrafi, aby osiągnąć końcowy sukces.

Powrót „małyszomanii”

Ski Jump Simulator jest więc pełnowartościowym tytułem, który część swojej popularności zawdzięcza naszym rodzimym mistrzom skoków takim jak Adam Małysz. I tak jak to było w 1999 roku, gdy na rynku pojawił się kultowy Deluxe Ski Jump zdobywający fanów dzięki rozwojowi „małyszomanii”, tak i dziś możemy wcielić się w rolę skoczka narciarskiego. Ski Jump Simulator świetnie nawiązuję do znanej „gry w Małysza”, chociażby poprzez oprawę graficzną oddającą klimat dawnych produkcji. Dzięki temu podczas zaciętej rywalizacji możemy poczuć nostalgię do starych gier ośmiobitowych. A gdy z racji wieku nie możemy mieć podobnego porównania, to także młodsi gracze z pewnością docenią zarówno oprawę graficzną, jak i specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową oraz oczywiście adrenalinę związaną z rywalizacją o kolejne laury. Nowa udoskonalona grafika charakteryzuję się oryginalnymi lokacjami, jak choćby futurystyczna skocznia Pekin 2030, gdzie wyskakujemy z oszklonego tunelu i lecimy mając w tle nowoczesne miasto.

Świetna gra sportowa z elementami RPG

Nowa gra w skoki narciarskie przygotowana przez polskie studio SuperNova Interactive z całą pewnością może stać się ulubionym tytułem z gatunku sportów zimowych i to właśnie za sprawą jej wielowymiarowej formy. Z jednej strony pozwala na samodzielną rozgrywkę, z drugiej na typowe granie multiplayer z możliwością toczenia rywalizacji na komputerach osobistych i smartfonach. W Ski Jump Simulator otrzymujemy nie tylko świetną grę sportowych, ale także produkcję RPG, w której jesteśmy odpowiedzialni za rozwój postaci skoczka i jego osiągnięcia.

Zapraszamy do zabawy za darmo pod adresem www.skijumpsimulator.com

Trailer gry z oryginalną muzyką zespołu AMBA