Rozmaitości

Sitodruk – koszulki z trwałym nadrukiem. Jak złożyć zamówienie?

InfoGdansk
13 grudnia, 2022

Poszczególne metody pozwalające na umieszczenie nadruków na odzieży, mają swoje wady i zalety. Jedną z metod, która może być wykorzystana, jest sitodruk. Koszulki są przy tej metodzie barwione specjalnymi farbami. Technika sprawdzi się przy ubraniach wykonanych z materiałów poliestrowych czy bawełny. Technika sitodruku może być wykonana z wykorzystaniem różnego rodzaju farb.

Obejmuje to między innymi produkty:

  • wodne,
  • fluorescencyjne,

Zanim podejmie się decyzję o wyborze, warto ustalić, jakie efekty będzie można uzyskać. Postawić można między innymi na farby klasyczne. Jednak można przygotować także bardziej efektowne koszulki. Sitodruk pozwala stosować, choćby farby fluorescencyjne.

Jakie efekty zapewnia sitodruk na koszulkach?

Technika sitodruku stosowana jest do tworzenia grafik na ubraniach od setek lat. Oczywiście proces nakładania farb jest coraz bardziej zaawansowany. Natomiast należy brać pod uwagę, że ubrania przygotowane z nadrukami nakładanymi sitodrukiem, będą mogły służyć jedynie przez określony czas. Z reguły jest to nieco ponad 100 prań. Po tym czasie materiał zacznie tracić swoje właściwości. Natomiast metoda sitodruku jest często wybierana przez zamawiających mniejsze ilości odzieży z nadrukami. To optymalne rozwiązanie przy zamawianiu kilkudziesięciu sztuk odzieży. Cena będzie zawsze zależna od nakładu czy wybranych kolorów. Jednak planując umieszczenie logotypu, warto wybrać sitodruk. Koszulki będą ciekawie się prezentować. 

Dlaczego warto zdecydować się na dobrej jakości nadruk?

Odpowiednio wykonane nadruki na tkaninach, będą w stanie w znacznie dłuższym okresie zachować swoje właściwości. Dotyczy to również materiałów, na których umieszczone są grafiki. Z tego powodu istotne jest między innymi to jakie farby zostaną zastosowane przy produkcji koszulki. Sitodruk koszulek pozwala wykorzystywać te klasyczne, jak i też zapewniające ciekawe efekty. Oczywiście na jakość farb będzie wpływać również ich jakość wykonania. Warto zdecydować się na takie firmy, które zajmują się tworzeniem ubrań z nadrukami, które są w stanie zapewnić wykorzystanie dobrej jakości materiałów.

Jak przygotować się do złożenia zamówienia?

W celu przygotowania oryginalnej koszulki trzeba wysłać grafikę, która ma być na niej umieszczona. Niezbędne jest ustalenie, w jakim pliku wybrana firma wymaga wysłania projektu graficznego. Równocześnie projekty powinny być wysłane w odpowiedniej jakości. Im wyższa, tym lepszy efekt ostateczny będzie można uzyskać. Oczywiście dokonując zamówienia koszulek, trzeba ustalić także wymiary. Często przy większych zamówieniach będą to produkty o różnych rozmiarach. Obecnie cały proces zamówienia można w wielu firmach przeprowadzić za pośrednictwem specjalnych formularzy. W ten sposób nie zapomni się o wpisaniu istotnych informacji. Natomiast kontaktując się firmą odpowiedzialną za realizację zamówienia za pośrednictwem e-mail, dobrze jest dokładnie sprawdzić, czy przedstawiło się wszystkie dane, które pozwolą na przygotowanie koszulek z nadrukiem.