Informacje

Pokazowe karmienia zwierząt w gdańskim ZOO

InfoGdansk
18 stycznia, 2022
Zdjęcie: Karmienie podopiecznych w gdańskim ZOO. Źródło: Gdański Ogród Zoologiczny.

Z tej możliwości z pewnością chętnie skorzystają mieszkańcy i turyści odwiedzający nadmotławskie miasto. Gdańskie ZOO poszerza formułę zwiedzania i proponuje pokazowe karmienia zwierząt i spotkania z ich opiekunami!

Kto rządzi w lwim stadzie? Czy surykatki to potulne ssaki? Ile czasu foka wytrzyma pod wodą? Na te i inne pytania odpowiedzą opiekunowie zwierząt gdańskiego ZOO podczas spotkań ze zwiedzającymi. To świetna okazja, by wysłuchać niesamowitych historii o mieszkańcach ZOO, ich upodobaniach, a także kulisach codziennej pracy z wymagającymi podopiecznymi.

ZOO Gdańsk zaprasza gości na pokazowe karmienia i spotkania z opiekunami zwierząt!

Podczas spotkań goście mogą zaobserwować karmienia poszczególnych gatunków zwierząt oraz przyjrzeć się treningom medycznym fok, które umożliwiają opiekunom monitorowanie stanu zdrowia podopiecznych.

Spotkania odbywają się codziennie, zatem niezależnie od terminu wizyty będzie można skorzystać ze wspomnianych atrakcji. Opiekunów można spotkać w wyznaczonych w planie godzinach, przy wybiegach danego gatunku.

Przypominamy że ZOO Gdańsk czynne jest 365 dni w roku, zarówno w niedziele jak i w święta.

Plan pokazowych karmień i spotkań z opiekunami: 

1. pingwiny przylądkowe 9.30 (codziennie z wyjątkiem środy)
2. szarytki morskie (foki) 11.00 (codziennie z wyjątkiem środy)
3. pandki rude 12.00 (poniedziałek)
4. surykatki szare 9.30 (wtorek)
5. tygrysy amurskie 10.00 (środa)
6. lwy angolskie 10.00 (czwartek)

Gdański Ogród Zoologiczny – największe ZOO w Polsce

Gdańskie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 123 hektarów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zatem jest największą tego rodzaju placówką w Polsce. Do tego pięknie położoną, bo w naturalnej scenerii Doliny Leśnego Młyna.

Placówka działa od 1954 roku, początkowo jej żywe zbiory rozwijały się dzięki ofiarności mieszkańców i marynarzy, którzy przywozili zwierzęta z wielu egzotycznych zakątków świata.

Zobacz teżOd złotniczych arcydzieł do sklepów jubilerskich online

Oliwskie ZOO słynie z hodowli kondorów wielkich, a od kilkunastu lat jako jedyny ogród zoologiczny w Polsce prezentuje anoa (małe bawoły z Indonezji) oraz lutangi jawajskie. Wielkim zainteresowaniem zwiedzających cieszą się też żyrafy, lwy rasy angolskiej, orangutany i szympansy.

W 2019 roku frekwencja w gdańskim ZOO wyniosła aż 486 693 zwiedzających. Opisywana placówka szczyci się też znaczącymi sukcesami hodowlanymi. Niedawno w opisywanym ogrodzie zoologicznym urodziła się orlicja z niezwykle rzadkiego gatunku żółwi, na świat przyszły też koty pustynne oraz szpaki balijskie.