Informacje

Podłogi drewniane

InfoGdansk
19 sierpnia, 2021

Podłogi drewniane to przede wszystkim użyteczność i estetyka. Piękno naturalnego drewna jest ozdobą dla całego domu. Dla tych, którzy cenią naturalne kolory, przedkładają lite drewno nad inne materiały wykończeniowe będzie to rozwiązanie idealne. Idealne na lata. A ich uzupełnieniem na pewno będą odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne. 

Drewniana podłoga na a długie lata

Przy zakupie wymarzonej podłogi drewnianej, warto rozpocząć od zamówienia bezpłatnych próbek drewna. Przez wzgląd na różnorodność drewna, kolor, jego rodzaj podłogi drewniane to ogromny wybór możliwości i stylów. Długość próbki wynosi około 30-40 cm co pozwala na ich ocenę dokładnie w tych wnętrzach, w których chcielibyśmy mieć nową drewnianą podłogę. W przypadku niektórych powierzchni jest również możliwy montaż na ogrzewanie podłogowe. Podłoga drewniana to ponadczasowe rozwiązanie, idealnie wpisujące się w każdy rodzaj jak i styl wnętrza. Pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, surowych jeśli chodzi o dekoracje, jak i również klasycznych, vintage, czy w stylu skandynawskim albo stylu rustykalnym. Do każdego z tych wnętrz bez problemu dobierzemy naturalnie piękną, całkowicie drewnianą i trwałą podłogę, odporną na zmiany wilgotności.

Deski podłogowe

Dzięki praktyczności Skandynawów możemy doceniać dzisiaj to czym jest deska trójwarstwowa. Idealna do podłóg drewnianych. Deski te łączą w sobie piękno naturalnego drewna z odpowiednią odpornością na odkształcenia, które spowodowane są zmianami wilgotności. 100% drewnianą podłogę otrzymujemy dzięki połączeniu warstwy wierzchniej, która wykonana jest z twardego litego drewna (dąb, buk, jesion) z przeciwstawnie sklejonymi dwoma warstwami sosny. Przykładem może być deska barlinecka w różnych formach, długościach, rodzajach dębu. Gatunek drewna jakim jest dąb, zwykle staje się najczęstszym wyborem na podłogi drewniane. Dzięki swojej wytrzymałości oraz elegancji doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na intensywną eksploatację podłogi. 

Drewniane podłogi i drzwi wewnętrzne – duet idealny

Jeśli zdecydujemy się na parkiet, który zdobić będzie dane pomieszczenie w naszym domu, warto poszerzyć zamówienie o odpowiednią dla niego oprawę. Funkcjonalności w ramach korzystania z sypialni dodadzą nam odpowiednie do niej drzwi. Ciekawą ofertę drzwi wewnętrznych znajdziemy na stronie https://galeria-prestige.pl/oferta/drzwi-wewnetrzne/ jak i również drzwi szklanych https://galeria-prestige.pl/oferta/drzwi-szklane/. W przypadku obu rodzajów, mamy do wyboru ogromną ilość produktów. Z przeszkleniami, bez dodatkowej możliwości przepływu światła, odpowiednie do łazienki jak i toalety. Dla poprawienia komfortu użytkowania salonu, czy wiatrołapu warto zastanowić się nad ciekawym rozwiązaniem jakim są drzwi szklane. Interesujące wzornictwo, uniwersalność wzorów to tylko kilka atrybutów, które przemawiają za takim dekoracyjnym rozwiązaniem. Idealnie sprawdzić się może ono w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach całego budynku. Jeśli w naszych wnętrzach brakuje nieco szlachetności, to nie bójmy się poprawiania całego wystroju za pomocą funkcjonalnych dodatków jakimi są drzwi. Funkcjonalne, estetyczne, odporne na zarysowania, wykonane z wysokiej jakości rodzajów drewna, łatwe w montażu. Czego chcieć więcej? Gama kolorystyczna jak i rodzaj materiału z jakiego są wykonane na pewno zawróci nam w głowie od ogromu propozycji. Nie bójmy się więc niecodziennych zmian, drzwi czy podłoga nie muszą być wcale nudne. A wręcz odwrotnie! Mogą stać się jednymi z najciekawszych elementów całego wnętrza – zarówno w domu jak i w pracy.