Kultura

Metropolitalna Karta do Kultury

InfoGdansk
13 sierpnia, 2017
Metropolitalna Karta do Kultury
Zdjęcie: Metropolitalna Karta do Kultury

Ten ciekawy projekt obejmuje kilkanaście miejscowości z obszaru województwa pomorskiego. Metropolitalna Karta do Kultury została wprowadzona w styczniu 2017 roku i oprócz dostępu do zasobów bibliotecznych uprawnia też do atrakcyjnych zniżek w instytucjach kulturalnych, kawiarniach i księgarniach.

Początek projektu w 2011 roku, gdy z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku w obiegu pojawiła się  nowoczesna karta biblioteczna. Jako element szerzej działającego systemu informatycznego ułatwiła dostęp do gdańskich filii bibliotecznych. Wcześniej niezbędna była osobna rejestracja w każdej placówce, nie każdy miał na to czas i ochotę. Efekty przyszły błyskawicznie i już w pierwszym kwartale funkcjonowania systemu zauważono 21% wzrost wykorzystania bibliotecznych zasobów.

Zobacz też – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk – dlaczego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Metropolitalna Karta do Kultury to śmiałe rozszerzenie tego projektu, uczestniczą w nim biblioteki z następujących miejscowości: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Reda, Rumia, Wejherowo, Bolszewo, Puck, Starogard Gdański, Bobowo, Trąbki Wielkie, Luzino,  Kartuzy, Tczew, Morzeszczyn, Przywidz, Przodkowo i Hel.

Zobacz też – Czy warto robić zakupy spożywcze przez internet?

Modernizacja zbiegła się z powstaniem nowoczesnej placówki w CH Manhattan czy szeroko komplementowanej Stacji Kultura w Rumi.

Nowa karta zapewnia dostęp do atrakcyjnych rabatów m. in. Muzeum Emigracji w Gdyni, Teatrze Szekspirowskim, Europejskim Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum.

Placówek coraz więcej, w tym miejscu spis instytucji uczestniczących w tym godnym uwagi projekcie.

Kartę wyrobić można w każdej placówce bibliotecznej z miejscowości objętych projektem.