Kultura

Biblioteka Filia Gdańska

InfoGdansk
1 maja, 2017
Zdjęcie: Ul. Mariacka 42 - pod tym adresem działa Filia Gdańska

Placówka działa jako oddział Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Gdańsku. W nadmotławskim mieście funkcjonuje kilkanaście  filii  bibliotecznych, opisywana w tym miejscu szczególna, jej zbiory odnoszą się do szeroko pojmowanej tematyki lokalnej.

W bibliotece przy ul. Mariackiej 42 bogaty księgozbiór dotyczący historii, geografii, kultury Gdańska i okolic. Na regałach również prezentacja dorobku miejscowych literatów, niektóre z tych książek doczekały się nawet filmowych ekranizacji.

Biblioteka Filia Gdańska – centrum regionalnej aktywności

W przestrzeni stylowo urządzonej placówki sporo dynamiki, to przede wszystkim spotkania z literatami, historykami, wydawcami czy blogerami.
Od 2008 roku odbyło się tu ponad 400 kulturalnych wydarzeń, każde z nich cieszyło się sporym zainteresowaniem i taką też frekwencją. Wielka w tym zasługa dyrektora Zbigniewa Walczaka, w jego pracy niezwykłe połączenie kultury, cierpliwości i skuteczności działania.
Biblioteka Filia Gdańska to również przestrzeń promocji osób zasłużonych, co roku odbywa się w niej ceremonia wręczenia Literackiej Nagrody im. Bolesława Faca oraz Nagrody za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza.

Zobacz też – Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego w Pruszczu Gdańskim? Korzyści dla przedsiębiorców i osób prywatnych

Filia Gdańska współpracuje z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki, Nadbałtyckim Centrum Kultury czy też Międzynarodowymi Targami Gdańskimi. Miejsce warte poznania i uwagi, bo w czasach zalewu informacyjną tandetą to właśnie dobra książka jest ostoją intelektualnego poziomu…

INFORMACJE
Biblioteka Filia Gdańska (Filia nr 65) WiMBP w Gdańsku
ul. Mariacka 42, 80-833 Gdańsk
Tel. 58 301 03 62
Email: filia_gdanska@wbpg.org.pl