Rozmaitości

Kim jest barista?

InfoGdansk
4 maja, 2022

Kawa nigdy nie była dla nas tylko napojem. Jej przyrządzanie może być swego rodzaju rytuałem, a parzenia kawy może nauczyć się każdy. Jednak naprawdę świetną kawę przyrządzają tylko najlepsi. Z kolei osobę, która profesjonalnie zajmuje się przyrządzaniem kawy nazywamy baristą – a zawód ten staje się coraz popularniejszy.

Kim dokładnie jest barista?

Barista to nie tylko pracownik kawiarni, który przygotuje dla nas poranne espresso. Jest to osoba, która specjalizuje się w wyborze, parzeniu i podawaniu kawy oraz ma szeroką wiedzę związaną z kawą. Barista jest odpowiedzialny za cały proces serwowania kawy – od wyboru właściwych ziaren, przez jej mielenie, aż po parzenie i podawanie.

Dobry barista powinien mieć wiedzę popartą doświadczeniem, a także chęć do dalszej nauki, testów i szeroko pojętego eksplorowania świata kawy. Jest to jeden z zawodów, w którym można oddać się swojej pasji, więc będzie świetną opcją dla wielbicieli kawy.

Jest to jednak nie tylko z praca z kawą, ale też z ludźmi. Łatwe nawiązywanie kontaktów i umiejętność rozmawiania z klientami to dodatkowe atuty, które pozwolą Ci zostać świetnym baristą. Do Twoich obowiązków będzie należeć doradzenie niezdecydowanemu klientowi w wyborze kawy czy dodatków, a także odpowiadanie na różnorodne pytania dotyczące procesu przygotowywania kawy.

Przeczytaj także: https://bigbeans.pl/automatyczny-ekspres-do-kawy-czy-warto/

Jak zostać baristą?

Jeśli kochasz kawę i chcesz związać z nią swoja przyszłość – kariera baristy będzie dla Ciebie idealna. Na samym początku tej drogi wystarczy Ci chęć do nauki i pasja do kawy. Wiele młodych osób zaczyna swoja karierę od stażu w kawiarni – i jest to jeden z kierunków jakie może wybrać początkujący barista. Aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, można też zacząć od szkolenia – czy to samodzielnego, czy w formie kursu. Informacje na temat parzenia kawy i zawodu baristy znajdziesz w internecie, możesz też przebierać spośród szerokiej oferty profesjonalnych kursów i szkoleń. Długie godziny spędzone na nauce przygotowania perfekcyjnego espresso pozwolą Ci poczuć się pewniej w pierwszych dniach pracy, a pracodawca z pewnością doceni Twoje doświadczenie.

Przeczytaj także: https://bigbeans.pl/dobra-kawa-ziarnista-czyli-jaka-kawa-bedzie-najlepsza/

Chcesz zacząć stawiać pierwsze kroki w karierze baristy? Sprawdź szkolenia z parzenia kawy prowadzone przez ekspertów branży – The Big Beans Production. 

Źródło:

https://bigbeans.pl/