Rozmaitości

Co zrobić, gdy po wakacjach włosy są tragiczne?

InfoGdansk
26 lipca, 2022

Letnie tygodnie upływają nam szybko. Słońce, plaża, lekki powiew wiatru, piasek… To wszystko jednak, jak się okazuje wkrótce po wakacjach, ma zgubny wpływa na nasze włosy.

Letnie tygodnie upływają nam szybko. Słońce, plaża, lekki powiew wiatru, piasek… To wszystko jednak, jak się okazuje wkrótce po wakacjach, ma zgubny wpływa na nasze włosy. Pasma stają się suche, matowe, przerażająco łamliwe. Nagle zaczyna być ich coraz mniej, a końcówki są brzydko poszarpane! Co z tym robić?

Zabieg ratujący włosy

Po pierwsze: bez paniki! Na ratunek nie jest za późno. Jak bohater na białym koniu, tak na plan tej tragedii wjeżdża błyskawicznie profesjonalny zabieg rekonstrukcji włosów. Rodzajów takiego zabiegu jest bardzo dużo. Każdy profesjonalny salon fryzjerski oferuje co najmniej kilka. Co więcej, przy odrobinie zaangażowania możesz go wykonać także w domu

Podetnij końcówki

Następnie musisz przyjrzeć się dokładnie swoim włosom. Prawdopodobnie końcówki są już mocno rozdwojone i degeneracja zaczyna postępować w górę włosa. To będzie powodować łamanie włosów na długości, a może już do tego doszło? Koniecznie więc udaj się do fryzjera i podetnij końcówki. W zależności od stanu włosów wystarczą 2 cm lub 2-5 cm. Już taki drobny wysiłek pomoże włosom nieco odetchnąć i przede wszystkim zatrzyma dalsze łamanie się włosów.

Suche włosy wymagają nawilżenia

Włosy po wakacjach mogą się także kruszyć. Wówczas również się łamią i wypadają. Możesz to zauważyć podczas mycia lub rozczesywania włosów, gdy na umywalkę lub podłogę spadają krótkie włoski. Aby zatrzymać ten proces, trzeba zrobić 2 rzeczy: nawilżać włosy i chronić je intensywnie.

Akcja ratunkowa w domu

Do tego nie potrzebujesz już wizyty u żadnego specjalisty czy fryzjera. Żeby zaoszczędzić pieniądze i kupić odpowiednie kosmetyki w dobrej cenie – zrób zakupy w sklepie fryzjerskim pro-sprzet.pl, bez problemu znajdziesz taki w Internecie. Poszukaj tam całej serii kosmetyków do nawilżania i regeneracji. Pamiętaj również o zabezpieczeniu włosów przed utratą wody i uszkodzeniami, bo przecież teraz są bardzo delikatne. Nakładaj na nie olejki, olejki z silikonem lub ochronne spray czy odżywki bez spłukiwania. Jeśli zastosujesz się do tych rad, sytuacja wkrótce się poprawi.