Rozmaitości

Jak dbać o suche włosy?

InfoGdansk
20 czerwca, 2022

Kondycja Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia, a żadna ze stosowanych dotąd kuracji nie przyniosła oczekiwanych efektów? Dobrze trafiłaś! W naszym artykule podpowiemy Ci, jak dbać o suche włosy, aby przywrócić im zdrowy blask.

Dlaczego włosy się przesuszają?

Zazwyczaj przyczyna tkwi w nieodpowiedniej pielęgnacji. Włosy tracą nawilżenie podczas takich zabiegów jak:

– farbowanie,

– rozjaśnianie,

– suszenie,

– prostowanie.

Jeśli codziennie stylizujesz włosy lub suszysz je pod ciepłym nawiewem, ich łuski się rozchylają, a to prosta droga do przesuszenia.

Jak dbać o suche włosy?

Jeśli Twoje włosy są szorstkie w dotyku, puszą się i łamią to sygnał, że domagają się szczególnej uwagi. Zmiana prostych nawyków i zastosowanie profesjonalnych produktów do włosów pozwoli Ci szybko i skutecznie uporać się z tym problemem.

Chroń włosy przed gorącem

Przede wszystkim używaj suszarki z zimnym nawiewem, a jeśli masz taką możliwość, całkowicie zrezygnuj z tego urządzenia. Ponadto ogranicz stylizowanie włosów za pomocą prostownicy i lokówki do niezbędnego minimum. Jeśli Twoje włosy wymagają codziennej stylizacji, pamiętaj o tym, aby za każdym razem stosować kosmetyki zabezpieczające przed działaniem gorąca. Produkty do termoochrony znajdziesz w specjalistycznych sklepach fryzjerskich takich jak np. https://hurtowniafryzjerska24.pl. Ochronią Twoje włosy przed utratą wilgoci i pomogą zachować ich zdrowy blask.

Zadbaj o profesjonalną pielęgnację

W przypadku problematycznych włosów warto oddać się w ręce profesjonalistów. Jeśli chcesz zmienić kolor, udaj się do sprawdzonego salonu. Doświadczony fryzjer oceni stan Twojej fryzury, dobierze odpowiednie preparaty i podpowie Ci, w jaki sposób pielęgnować włosy po zabiegu. Pamiętaj również o regularnym podcinaniu końcówek.

Zachowaj delikatność

Nie zapominaj również o codziennej pielęgnacji. Regularnie stosuj kosmetyki nawilżające do włosów i uważnie dobieraj szampony i odżywki. Pamiętaj również o drobiazgach. Nie pocieraj włosów ręcznikiem i w miarę możliwości unikaj wiązania ich w koński ogon. Dzięki temu zapobiegniesz łamaniu się włosów i pozwolisz im zdrowo rosnąć.