Rozmaitości

Kosmetyki do ciała z sekretnym składnikiem? Sprawdź!

InfoGdansk
24 marca, 2022

Kosmetyki uzdrowiskowe powstały z myślą o codziennej pielęgnacji twarzy, ciała, a także włosów i skóry głowy. Bazują na wyjątkowym składniku – mineralnej wodzie siarczkowo-siarkowodorowej oraz naturalnych substancjach aktywnych, co wyróżnia je na tle tradycyjnych preparatów. Produkty uzdrowiskowe sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, również problematycznej i nadreaktywnej. Co sprawia, że kosmetyki tego rodzaju są tak skuteczne w walce z niedoskonałościami?

Kosmetyki uzdrowiskowe – co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki uzdrowiskowe wytwarzane są na bazie leczniczej wody nasyconej biominerałami oraz składnikami aktywnymi biologicznie, które pozytywnie oddziałują na stan i wygląd skóry. W składzie takich preparatów znajdują się głównie związki siarki, a także inne makro- i mikroelementy: cynk, wapń, magnez, miedź, brom, jod oraz chlorki. Woda siarczkowa przeciwdziała starzeniu się skóry i poprawia jej kondycję, a w połączeniu z solankami i borowiną – wykazuje unikalne działanie pielęgnacyjne.

Produkty Dr Duda to seria kosmetyków uzdrowiskowych wykorzystujących wodę siarczkową ze źródła Zuzanna niedaleko miejscowości Busko-Zdrój. Kosmetyki z Buska-Zdroju polecane są do codziennego stosowania oraz przy łagodzeniu przypadłości skórnych, m.in.: łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądziku, czy egzemy. Dzięki naturalnej recepturze ich używanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia skóry i całego organizmu.

Jak działają naturalne kosmetyki na bazie wody siarczkowej?

Głównym składnikiem kosmetyków Dr Duda jest woda siarczkowo-siarkowodorowa bogata w aminokwasy stanowiące podstawowy budulec tkanek w organizmie. Produkty na bazie siarki umożliwiają regenerację skóry, włosów i paznokci, a także dotleniają i odżywiają komórki. Lecznicze kosmetyki siarkowe są źródłem glutationu – cennego peptydu o działaniu antyoksydacyjnym, który zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się elastyczna, a koloryt wyrównuje się.

Kosmetyki siarkowe pozwalają utrzymać odpowiedni poziom mineralizacji skóry dzięki bogactwu biopierwiastków. Kluczowe z nich to:

  • magnez – wykazuje działanie przeciwzapalne, działa kojąco na skórę i regeneruje;
  • cynk – łagodzi podrażnienia, zmniejsza stany zapalne wywołane trądzikiem;
  • miedź – opóźnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki i poprawia kondycję skóry;
  • wapń – przywraca sprężystość i wspomaga proces odbudowy naskórka.

Poznaj sekret odpowiedniej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

Kosmetyki uzdrowiskowe Dr Duda mogą być stosowane niezależnie od wieku i kondycji skóry. Produkty dostępne są w formie szamponów i odżywek do włosów, żeli do kąpieli, kremów, kremożeli, a także masek do pielęgnacji całego ciała. Przykładem takiego produktu jest Maska siarczkowa Dr Duda, która pomaga zadbać o skórę przesuszoną, złuszczającą się oraz zrogowaciałą i przywraca jej zdrowy wygląd. Więcej informacji na temat działania maski znajdziesz na stronie marki dr Duda: https://www.drduda.pl/shop/cialo/maska-siarczkowa-do-pielegnacji-ciala-dr-duda-200g/.

Kosmetyki z Buska-Zdroju – kiedy warto je stosować?

Kąpiele z wykorzystaniem preparatów uzdrowiskowych wspomagają złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka i aktywują proces jego odbudowy. Stymulują krążenie krwi, dzięki czemu widocznie zmniejszają się cellulit oraz rozstępy, a zmiany trądzikowe ulegają wygładzeniu. Szampony z dodatkiem biologicznie aktywnych substancji wzmacniają cebulki włosów, działają przeciwłojotokowo i przeciwłupieżowo. Skóra głowy zostaje nawilżona, natomiast włosy stają się odżywione i łatwo się rozczesują.

Stosowanie uzdrowiskowych kosmetyków Dr Duda w codziennej pielęgnacji wspomaga naturalną regenerację skóry i przynosi ulgę przy stanach zapalnych. Dzięki leczniczej formule preparaty szczególnie polecane są osobom zmagającym się z niedoskonałościami skórnymi, takimi jak zaskórniki, przebarwienia oraz nadmierna suchość. Pomocne są również w walce z łuszczycą, egzemą, trądzikiem i pozostałymi chorobami skórnymi o przewlekłym charakterze.