Rozmaitości

Herbaciarnie Gdańsk – gdzie warto się udać?

InfoGdansk
7 października, 2022

Miasto tak rozchwytywane turystycznie jak Gdańsk powinno mieć wiele wspaniałych herbaciarni. I jest tak w rzeczywistości. Herbaciarnie w Gdańsku zasługują na szczególne wyróżnienie. Znajdziemy wśród nich prawdziwe perełki.

Wybieramy się na herbatę w Gdańsku

Gdańsk jako miasto turystyczne może się poszczycić nie tylko przepiękną Starówką, która może zachwycić każdego, ale niezwykłą, pochodzącą z różnych epok i różnorodną architekturą. Po zwiedzaniu miasta możemy przysiąść w jednej z wielu urokliwych herbaciarni i na przykład zaplanować następną część dnia. O herbaciarniach nie tylko w Gdańsku, ale w całym kraju, najlepiej pisze specjalistyczny portal herbata.info.

Gdzie w Gdańsku znajdziemy dobre herbaciarnie

Gdańsk jest miastem kawiarń i herbaciarni, z których jedną z najciekawszych jest herbaciarnia Marasaka, która oferuje szeroki zakres różnorakich herbat o niezapomnianym smaku i aromacie. Jeśli chcemy posiedzieć przy herbacie w stylizowanym na dziewiętnastowieczny budynku i zadumać się nad czasem, jak również historią miasta, możemy śmiało udać się do przepięknej i często odwiedzanej herbaciarni Kawiarnia Kuźnia. w której poczujemy się jak w przeszłych wiekach.

Bardzo pięknym i klimatycznym miejscem jest kawiarnia Perro Negro Kaffe. Herbaciarnia mieści się w zabytkowej kamienicy, która łączy się z historycznym murem obronnym, co daje w efekcie niezwykły klimat miejsca. Natomiast, jeśli planujemy także zakupy i spacer po centrum handlowym niewątpliwą atrakcją będzie herbaciarnia Herbaciarnia DMG w Gdańskim Centrum Handlowym.

Gwarancją dobrze spędzonego czasu może być także Herbaciarnia u Oblatów, której przyjemna i spokojna, a także kontemplacyjna atmosfera pozwoli zregenerować siły i odpocząć przy herbacie o niezapomnianym smaku. Jeśli natomiast chcemy posiedzieć w miłym i sympatycznym miejscu otoczonym zielenią i zależy nam na spędzeniu czasu wśród natury najlepszym wyborem będzie herbaciarnia Kuźna położona w malowniczym parku. Jest miejscem obowiązkowym dla wegan, jak i preferujących lokale, w których można zjeść wegetariański i wegański posiłek.

W Gdańsku znajdziemy także kawiarnię Retro w stylu retro właśnie, w której możemy spróbować nie tylko wyśmienitej herbaty z każdego praktycznie zakątka świata, ale też świetnych ciast i posiłków.

Nasz numer 1 herbaciarni w Gdańsku

Niewątpliwym numerem jeden w Gdańsku jest herbaciarnia Perro Negro Kaffe. Mieści się ona w Śródmieściu i ważnym atutem tej herbaciarni jest jej niezwykła, odwołująca się do przeszłości atmosfera, jak również lokalizacja przy ulicy Ducha Świętego. Ciekawą okolicznością tej herbaciarni jest widok na zabytkową brukowaną ulicę Śródmieścia, jak i widok na ulice i ruch miasta. Daje nam to poczucie bycia w rytmie życia przy refleksyjnym spokoju tego miejsca. Wystrój stylizowany jest na dziewiętnastowieczny przybytek, w którym można odpocząć i wypić herbatę z bardzo szerokiego i świetnej jakości asortymentu herbat. Cicha i przyćmiona, a także oświetlona świeczkami atmosfera powoduje niezapomniane przeżycia w samym centrum zabytkowej architektury.

Znacznie więcej o herbaciarniach w Gdańsku dowiemy się na stronie https://www.herbata.info/herbaciarnie/gdansk/, gdzie wyszczególnione zostały najlepsze miejsca.