Noclegi

Apartamenty nad morzem – czy to dobry wybór?

InfoGdansk
13 lutego, 2023

Za oknem wreszcie wdać scenerię zimową, więc właśnie teraz warto zastanowić się nad odpoczynkiem w wakacyjnym okresie. Czas zleci szybciej niż może się wydawać. Jeżeli myślimy o udanym odpoczynku, lubimy bałtyckie klimaty i planujemy noclegi blisko morza – warto tematem wakacji zainteresować się już teraz. Region bałtycki oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji i możliwości.

Miejscowości wypoczynkowe nad Bałtykiem

Zatem wakacyjny kierunek – polskie wybrzeże Bałtyku. Jaką lokalizację wybrać? Wybór do łatwych nie należy, nad polskim morzem funkcjonuje sporo miejscowości wypoczynkowych, z których każda oferuje inny zestaw turystycznych atrakcji i możliwości.

Z ciekawych miejscowości warto między innymi wymienić: Krynicę Morską, Stegnę, Sopot, Łebę, Rowy i Ustkę. Patrząc w kierunku zachodnim można uwzględnić Darłówko, Mielno, Rewal, czy też położone już na wolińskiej wyspie Międzyzdroje.

W większości z wymienionych miejscowości znajdują się atrakcje o unikatowych walorach przyrodniczych. W Krynicy Morskiej warto wspiąć się na Wielbłądzi Garb – największą nieruchomą wydmę w Europie, natomiast w Łebie wielką popularnością cieszą się ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. Z kolei w Międzyzdrojach zobaczyć można najwyższe klify polskiego wybrzeża.

Ciekawych atrakcji nie brakuje też w Mielnie, o czym piszemy nieco niżej. Niezależnie od wybranej lokalizacji wakacyjnego odpoczynku, w pierwszej kolejności zaplanować trzeba kwestię zakwaterowania. Czy interesuje nas prostota, a może jednak bardziej ekskluzywne wnętrza? Wolimy noclegi z widokiem na morze, czy też nocleg w nieco dalej położonej lokalizacji? Bliżej gwarnego centrum z dostępem do wielu atrakcji, a może w bardziej przyrodniczym otoczeniu? Kwestii do rozstrzygnięcia jest naprawdę sporo, dlatego wakacyjnych planów nie powinno zostawiać się na przysłowiową ostatnią chwilę.

Warto też wziąć pod uwagę wypoczynkowy wyjazd poza sezonowym szczytem. Bałtyk w jesiennej czy też nawet zimowej oprawie wygląda też inaczej, za to również pięknie. Wtedy też wynajem apartamentów nad morzem będzie zdecydowanie łatwiejszy, a warunkach spokoju i ciszy o dobry odpoczynek nie powinno być trudno.

Dlaczego warto przyjechać do Mielna?

Mielno bez wątpienia stanowi jedną z najciekawszych miejscowości wypoczynkowych bałtyckiego wybrzeża. Położone między morskim brzegiem a rozległym jeziorem Jamno od dawna cieszy się wielką popularnością wśród miłośników plażowego odpoczynku i osób potrzebujących bardziej dyskretnego kontaktu z przyrodą.

Warto przespacerować się nadmorską promenadą, po zakończeniu której i dalszym spacerze dojść można do klimatycznej przystani rybackiej w Unieściu. Miejsce czaruje klimatem, kompozycja plaży i wyciągniętych na brzeg kutrów rybackich jest naprawdę urzekająca.

Na głodnych turystów czekają smażalnie i wędzarnie, w sezonie zaprasza też ciekawe Muzeum Rybackie.

Mielno uchodzi też za ważny ośrodek morsowania, w wypoczynkowej miejscowości odbywają się międzynarodowe zloty miłośników zimowych kąpieli. Do tego rodzaju aktywności nawiązuje Pomnik Morsa przy wspomnianej wyżej promenadzie spacerowej.

Spacerowych tematów nie koniec, w pobliżu Mielna znajduje się przecież Sarbinowo z jedną z najpiękniejszych nadmorskich promenad w Polsce. Blisko też do Gąsek z zabytkową latarnią morską. Pobyt w Mielnie daje więc szansę aktywnego kontaktu z przyrodą, historycznych atrakcji w pobliżu też ciekawej miejscowości też nie brakuje.

Atrakcyjne apartamenty nad morzem

Ciekawych możliwości noclegowych nad środkowym wybrzeżem Bałtyku jest sporo. Jeżeli interesują Ciebie apartamenty w Mielnie warto wtedy wziąć pod uwagę propozycje https://dunebeachresort.com. Wspomniany kompleks wypoczynkowy proponuje noclegi blisko morza, do tego wyjątkowy zestaw komfortu i wygody.

Kompleks położony w bezpośrednim sąsiedztwie plaży oferuje rozbudowany zakres usług oraz apartamenty nad morzem do wynajęcia, do tego strefę Wellness, dwie znakomite restauracje oraz świetnie zorganizowane zaplecze konferencyjne.

Dune Beach Resort świetnie więc nadaje się na odpoczynek, z wykorzystaniem tego obiektu można też zorganizować udaną konferencję firmową lub spotkanie biznesowe. ale nie tylko, bo opisywane apartamenty przy plaży są też wykorzystywane w organizacji urodzin, wieczorów kawalerskich i panieńskich, a nawet pamiętanych prrzez lata imprez zaręczynowych. Pomyślano również o najmłodszych turystach, wypoczynkowa oferta obejmuje też całoroczne animacje dla dzieci.

Cóż zatem napisać na koniec, nasuwa się tylko jedno – do zobaczenia w Mielnie!