Rozmaitości

Magiczne miejsce na weekend w okolicy Gdańska

InfoGdansk
26 września, 2022

Planując wakacje czy też krótki weekendowy odpoczynek warto wziąć pod uwagę polskie wybrzeże, gdzie nawet podczas mniej sprzyjającej pogody ciekawych możliwości i atrakcji nie brakuje.

Jedną z najciekawszych lokalizacji jest Władysławowo, popularne turystycznie miasto otacza przyroda Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, miejscowość stanowi też dogodny punkt wypadowy w odkrywaniu turystycznych atrakcji i historycznych bogactw regionu pomorskiego.

Idealny weekend spa nad morzem

Wspomniana miejscowość dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Wyjątkowo ciekawą ofertę proponuje kompleks Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT, ten hotel przy plaży idealnie nadaje się na obfitujący w atrakcje weekend spa nad Morzem Bałtyckim.

W ramach kompleksu hotelowego funkcjonują trzy nowoczesne i komfortowo urządzone budynki: 4-gwiazdkowy hotel oraz dwa obiekty apartamentowe. Część hotelowa oferuje pokoje w kilku standardach oraz apartamenty East, West i Premium ESA. W budynku hotelowym działają też dwie restauracje z nieszablonową kuchnią i przestronnymi tarasami.

Prawdziwą chlubą Gwiazdy Morza jest rozbudowana strefa spa, w ofercie między innymi: szeroka gama rozluźniających masaży, cztery baseny dostosowane do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań gości oraz nowoczesne saunarium z ciekawą propozycją odpoczynku i relaksu.

W saunarium działa łaźnia fińska, w której odbywają się atrakcyjne ceremonie saunowe indywidualne i w grupach do 30 osób. Hotelowi goście chwalą też pachnące seanse w saunie ziołowej oraz saunę Infrared, w której stosowane promieniowanie podczerwone skutecznie niweluje ból mięśni, pleców i stawów. Uzupełnienie oferty stanowią strefa schładzania, brodzik do masażu stóp oraz podświetlona ścianka solna.

Hotel dysponuje też rozbudowaną ofertą dla miłośników wodnej rekreacji. Goście mogą więc skorzystać z kilku ciekawie urządzonych przestrzeni basenowych. Basen pływacki świetnie nadaje się do treningów i specjalnych aktywności wodnych: Aqua Aerobik, Aqua Jogging oraz Float Fitness. W basenie Vitality działa hydromasaż, prawdziwą dumę Gwiazdy Morza stanowi basen Infinity działający na hotelowym dachu. Zażywając kąpieli można więc podziwiać urzekającą kompozycję Półwyspu Helskiego i Morza Bałtyckiego.

Zatem jeżeli szukamy spa nad morzem – wizyta w kompleksie Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT będzie bardzo dobrym wyborem.

Gwiazda Morza – hotel z atrakcjami dla dzieci

W opisywanym kompleksie hotelowym dobrze czują się rodziny z dziećmi. Jak na hotel z atrakcjami dla dzieci przystało na najmłodszych turystów i młodzież czeka sporo zajęć i atrakcji. Wspomniane aktywności odbywają się z udziałem doświadczonych animatorów i instruktorów.

Na terenie Gwiazdy Morza znajduje się na przykład plac zabaw w parkowym otoczeniu. Najmłodsi turyści chętnie też korzystają ze strefy kreatywnej zabawy wyposażonej w łódź podwodną, mostki, zjeżdżalnie i basen z kulkami. Wspomniane atrakcje tworzą tak zwany Podwodny Świat, w którym pochłonięte zabawą dzieci zupełnie nie odczuwają upływającego czasu….

Młodzież chętnie korzysta z wysokiej na 16 metrów ścianki wspinaczkowej, na której zajęcia odbywają się pod profesjonalną opieką i z użyciem nowoczesnych zabezpieczeń.

Dzieci mogą też skorzystać z nauki pływania i wziąć udział w bogatym programie zajęć: zabawach ruchowych i tanecznych, zajęciach plastycznych oraz w konkursach z nagrodami.

Gwiazda Morza jako hotel dla rodzin z dziećmi zapewnia więc świetną możliwość wakacyjnego czy weekendowego odpoczynku.

Atrakcje w pobliżu Gwiazdy Morza

Opisywany kompleks będzie też dobrym wyborem dla turystów, których interesuje hotel spa blisko Trójmiasta. Z Władysławowa niedaleko bowiem do trójmiejskiej aglomeracji i związanych z nią skarbów historii i kultury.

Co zobaczyć w Trójmieście? Z pewnością odbudowane po wojnie centrum Gdańska z ciekawym Muzeum II Wojny Światowej i Europejskim Centrum Solidarności. W Sopocie warto przejść się po molo – najdłuższym drewnianym pomoście spacerowym w Europie. W Gdyni zachwycić się można groźnie nastroszonym brzegiem klifowym w Orłowie, czy też niezwykłą kompozycją modernistycznej architektury.

Z Władysławowa blisko też na wąski Półwysep Helski ze złotymi plażami i unikatowym nagromadzeniem fortyfikacji z XX stulecia.

Jadąc w kierunku przeciwnym można sprawnie dotrzeć do latarni morskiej w Rozewiu, w której w tym roku obchodzona jest 200. rocznica jej powstania. Nieco dalej znajduje się Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze – najdalej wysunięty na północ fragment Polski.

Zatem atrakcji i ciekawych miejsc w pobliżu kompleksu Gwiazdy Morza nie brakuje.

Wielu turystów interesuje bardziej stacjonarny weekend spa nad morzem, bez dłuższych wypraw po okolicy. Żaden problem, Gwiazda Morza położona jest zaledwie 250 metrów od piaszczystej plaży, zatem podczas pobytu w tym hotelu skorzystać można z szerokiej oferty spa i walorów nadmorskiej przyrody.

Na tym nie koniec. Kompleks Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT dysponuje też świetnie zorganizowanym zapleczem konferencyjnym, w którym jednocześnie obsłużyć można około trzystu uczestników.

INFORMACJE

Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT;

ul. Hryniewieckiego 12A, 84-120 Władysławowo;

https://www.gwiazdamorza.com/