Rozmaitości

Adwokat z dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz, dziękuję

InfoGdansk
2 czerwca, 2022

Znalezienie kancelarii adwokackiej w takim mieście jak Gdańsk nie jest trudne. Warto jednak pamiętać, że od decyzji, które zapadną na sali sądowej w trakcie procesu rozwodowego, wiele zależy, np. jak wysokie alimenty zapłacisz, jak często będziesz widywać swoje dzieci i co dalej z Waszym wspólnym kredytem na mieszkanie. Jak podejść do sprawy na chłodno, jeśli emocje dosłownie „rozwalają” Cię od środka? Doskonale to pamiętam! Dlatego teraz chciałem powiedzieć tylko: dziękuję i opowiedzieć swoją historię.

Jaki adwokat do rozwodu?

Przede wszystkim taki, który ma doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Dzięki temu Twoje szanse na wygraną znacząco wzrastają. Adwokat Zbigniew Chojaczyk, z kancelarii adwokackiej z Gdańska-Wrzeszcza, prowadził wiele procesów rozwodowych. W tym zawodzie doświadczenie jest bardzo ważne, ponieważ każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Co jeszcze jest ważne przy wyborze adwokata? Dla mnie liczyło się także to, żeby osoba, która zajmie się moją sprawą, była nią szczerze zainteresowana i poświęciła jej tyle czasu, ile potrzeba. Nie mam zbyt dużej wiedzy prawniczej, byłem w sądzie drugi raz w życiu, więc zależało mi na wsparciu osoby, która potrafi przełożyć język urzędowy na bardziej zrozumiały. Dzięki temu byłem świetnie zorientowany i wiedziałem, o czym mówi adwokat mojej byłej współmałżonki i o co wnioskuje.

Jaką pomoc zaoferuje Ci radca prawny z Gdańska-Wrzeszcza?

Po pierwsze: zajmie się wszystkimi formalnościami. Jeśli tak jak ja nie masz głowy do papierologii, to przy rozwodzie bez adwokata ani rusz. Odpowiedź na pozew, odpisy, załączniki – musisz wiedzieć, że trochę tego jest, ale dla adwokata to codzienność. Powie Ci, jakie dokumenty musisz mu dostarczyć i skąd je wziąć. Po drugie: przygotuje Cię do rozprawy. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak się zachować, kiedy się odezwać i co mówić. Więcej informacji: https://adwokat-chojaczyk.pl/artykuly/sprawy-rodzinne/rozwod.

Musisz wiedzieć, że sprawa rozwodowa toczy się bardzo dynamicznie. Trzeba szybko zebrać myśli i odpowiadać precyzyjnie na zadane pytania. To trochę jak odbijanie piłeczki pingpongowej. Przed rozpoczęciem sprawy warto więc dobrze się do niej przygotować. Po trzecie: adwokat będzie występował w Twoim imieniu. Zrobi wszystko, żeby wyrok sądu był dla Ciebie najkorzystniejszy. Dotyczy to zarówno wysokości alimentów, jak i opieki nad dziećmi czy podziału majątku.

Czy warto skorzystać z pomocy prawnika z kancelarii adwokackiej przy rozwodzie?

Gdy szukałem informacji o adwokacie rozwodowym, dowiedziałem się, że mogę sam poprowadzić swoją sprawę w sądzie. Wiedziałem jednak, że druga strona będzie korzystać z pomocy specjalisty. Bałem się, że sam sobie nie poradzę ze zrozumieniem języka urzędowego, nie dysponowałem też odpowiednią ilością czasu, która pozwoliłabym mi na samodzielne przygotowanie się do rozprawy. Jestem pewny, że, rezygnując z pomocy adwokata, nie miałbym szans usłyszeć takiego wyroku, jaki zapadł w sądzie podczas mojej sprawy rozwodowej. Stres i emocje, jakie towarzyszyły mi podczas procesu, utrudniłyby mi dopięcie wszystkich formalności i walkę o swoje prawa. Dziś wiem, że sprawa zakończyła się dla mnie w najlepszy możliwy sposób.