Rozmaitości

Wózek bliźniaczy – jaki będzie najlepszy dla Twoich pociech?

InfoGdansk
14 września, 2022

Bliźniaki to podwójna radość, ale też podwójne wyzwania. Młodzi rodzice często zastanawiają się, jak podołają wszystkim obowiązkom – a jednym z nich jest zakup odpowiedniego wózka bliźniaczego. Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę, aby wybrać model dostosowany do potrzeb Twoich maluchów? Na te pytanie odpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule!

Konstrukcja wózka ma znaczenie

Jedną z najważniejszych kwestii, od których warto rozpocząć poszukiwanie najlepszego wózka bliźniaczego, jest jego konstrukcja. Możesz wybierać spośród dwóch wariantów: modelu, w którym gondole lub siedziska ustawione są obok siebie lub też „jeden za drugim”. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Wózek, w którym dzieci są obok siebie, jest bardziej skrętny i łatwiejszy w prowadzeniu czy wjeżdżaniu na krawężniki. Jednak jego minusem jest to, że może nie zmieścić się we wszystkich drzwiach i wejściach, bo zajmuje sporo miejsca. Takie ułożenie sprawia, że masz równy dostęp do dwójki dzieci, czego nie można powiedzieć o wariancie „jeden za drugim”. Jaki model będzie lepszy? To już zależy od Twoich osobistych preferencji oraz tego, jak często będziesz odwiedzać sklepy, urzędy oraz wszystkie miejsca, w których wózek może zwyczajnie się nie zmieścić. Oba rodzaje wózków znajdziesz w kategorii sklepu internetowego https://www.eurowozki.pl/wozki-dzieciece/wozki-blizniacze zajmującego się sprzedażą wózków dziecięcych.

Jakie koła w wózku bliźniaczym są najlepsze?

To, jaki wózek warto wybrać, zależy w dużej mierze od terenu, po którym będziesz się poruszać. Koła piankowe i żelowe sprawdzą się głównie w mieście, pompowane zaś – w terenie. Te ostatnie są jednak nieco cięższe, co z kolei wpływa na wagę samego wózka, który — jak nietrudno się domyślić — do najlżejszych nie należy.

Zwróć uwagę na sposób składania

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze wózka bliźniaczego jest także sposób jego składania. Jeżeli dużo podróżujesz samochodem lub miejsce w Twoim mieszkaniu jest mocno ograniczone, postaw na model, w którym rama składa się do niewielkich rozmiarów. Jeśli z kolei w trakcie spacerów z dziećmi często robisz zakupy, wybierz wariant z dużym koszem, który wiele pomieści.