Impreza już się odbyła

Imprezy

Wernisaż wystawy „Był sobie łowca” w Grodzisku w Sopocie

InfoGdansk
28 listopada, 2019

Wystawa opowiadająca o Europejczykach z okresu epoki lodowcowej prezentowana będzie w Grodzisku w Sopocie, które funkcjonuje jako oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Sopocka placówka nawiązuje do odległych rozdziałów naszej historii, w jej przestrzeni odbywają się też ciekawe zajęcia i imprezy edukacyjne.

Prehistoryczna wystawa w Grodzisku w Sopocie

Pierwsi ludzie pojawili się na europejskim obszarze około 40 tysięcy lat temu i tworzyli luźne grupy o wędrowno-łowieckim charakterze. Na wystawie prezentacja pamiątek po tych prehistorycznych wątkach europejskich dziejów, zaskoczyć między innymi może najstarszy bumerang na świecie, autentyczne narzędzia sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat, czy też krzemienie z neanderstalskich warsztatów!
Zatem najstarsze ślady ludzkiej, i nie tylko takiej, aktywności zebrane z terenów obecnej Polski.

Poszerzeniem wystawy będzie książka autorstwa Andrzeja Wędzika barwnie i żywo opowiadająca o wielu aspektach życia w okresie epoki lodowcowej – od sposobów zdobywania żywnosci po wątki związane z duchowością i zaczątkami religii.

Prezentowane eksponaty pozyskano dzięki współpracy z Muzeum Archeologicznym w Krakowie oraz Instytutem Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

INFORMACJE
Wernisaż wystawy „Był sobie łowca” w Grodzisku w Sopocie;
Grodzisko w Sopocie;
ul. Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot
7 grudnia 2019 r. (sobota) o godz. 13:00;
Wstęp wolny.