Rozmaitości

W co ubrać dziecko na sesję zdjęciową?

InfoGdansk
13 lipca, 2022

Sesja zdjęciowa to świetna okazja do uwiecznienia radości Twojego dziecka. Aby jednak uzyskać najlepsze efekty, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim musisz dobrze się do niej przygotować. W tym artykule podpowiemy Ci, w co ubrać dziecko, aby ładnie się prezentowało na zdjęciach i czuło się swobodnie.

Wybierz wygodny strój

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że dziecko powinno czuć się komfortowo. Sesja zdjęciowa może trwać długo, dlatego ubierz swoją pociechę w strój, w którym będzie się dobrze czuła. Unikaj ubrań, które mogą być niewygodne – wykonanych z szorstkich i gryzących tkanin. Znacznie lepiej sprawdzą się miękkie materiały, które dobrze leżą na ciele. Pamiętaj też o tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar ubrań – nie powinny być ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne.

Postaw na elegancję

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha wyglądała elegancko, postaw na stonowane kolory i delikatne tkaniny. Chłopiec może założyć koszulę w kratkę i bezproblemowo dobrać do niej jeansy lub spodnie chino. W przypadku dziewczynki świetnie sprawdzi się strojna spódnica z uroczymi falbankami. Taką stylizację możesz połączyć zarówno z eleganckimi bucikami oraz bluzką, jak i bardziej swobodnym lookiem, czyli np. z trampkami i bawełnianym T-shirtem. Wśród mam dużym uznaniem cieszy się asortyment e-sklepu https://manufakturafalbanek.pl/ oferujący szeroki wybór tiulowych spódnic dla dzieci.

Sesja zdjęciowa to świetna okazja, aby rozwinąć w dziecku kreatywność

Dzieci mają wiele pomysłów na to, jak mogą się bawić i wyrażać swoje emocje – zazwyczaj niczego się przy tym nie bojąc. Pamiętaj jednak, że Twoja pociecha może czuć się skrępowana przed obiektywem profesjonalnego aparatu. Zadbaj o to, aby jak najbardziej zminimalizować ewentualny stres. Zabierz ze sobą ulubione zabawki Twojego dziecka, które pomogą mu się skupić i dobrze czuć podczas sesji. Poćwicz ze swoją pociechą pozy przed lustrem, a już w czasie robienia zdjęć zachęć do aktywności, aby mogła wykazać się kreatywnością.