Imprezy

Światowy Dzień Szympansa w gdańskim ZOO

InfoGdansk
13 lipca, 2023
Zdjęcie: Światowy Dzień Szympansa w gdańskim ZOO.

ZOO Gdańsk zaprasza na wyjątkowe spotkanie z naszymi najbliższymi, żyjącymi kuzynami – szympansami! Będzie to okazja, by porozmawiać z opiekunami gdańskiej rodziny tych naczelnych, poznać wszystkich członków stada, łącznie z całą gromadką maluchów. Dowiecie się jakie zwyczaje i zasady panują w ich grupie, jak szympansy okazują emocje i czy oby na pewno tak samo jak my?

Światowy Dzień Szympasa

14 lipca przypada Światowy Dzień Szympansa, obchodzimy go w rocznicę pierwszej wyprawy badawczej brytyjskiej badaczki Jane Goodall na terenie Parku Narodowego Gombe w Tanzanii. Przyczyniła się tym samym do poznania procesów społecznego uczenia się, myślenia, działania oraz kultury wśród dzikich szympansów. To ona odkryła, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami.

Światowy Dzień Szympansa w gdańskim ZOO

Spotkanie z opiekunami szympansów odbędzie się 14 lipca o godz. 12:00, przy wybiegu zewnętrznym szympansów w ZOO Gdańsk. Dla najmłodszych czekać będzie stanowisko do malowania buziek, gdzie będzie można na jeden dzień upodobnić się do naszych kuzynów.

Zobacz też – Jak zlecać wywóz gruzu?

Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do ZOO wedle bieżącego cennika dostępnego na https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/