Imprezy

Akcja „ZOOchowuj się!”

InfoGdansk
10 marca, 2023

Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowy spacer edukacyjny pod hasłem „ZOOchowuj się!”, wyprawa odbędzie się w sobotę 11 marca o godzinie 11.00.

Nieprzypadkowo wybrano taką datę. Właśnie 11 marca obchodzimy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest odpowiedzialna rekreacja „ZOOchowuj się! Jesteś gościem w domu zwierząt”. Akcja obejmuje 13 polskich ogrodów zoologicznych, a jej wspólny przekaz stanowi hasło: BEZPIECZNE ZWIEDZANIE ZOO.

Zwiedzanie ogrodu zoologicznego

Ogród zoologiczny to wspaniałe miejsce aby wypocząć, spędzić czas z rodziną i znajomymi, obcować z przyrodą i dowiedzieć  wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt i ochrony przyrody. Z drugiej strony ZOO to dom dla setek gatunków zagrożonych wyginięciem, często jedyne miejsce, w którym są bezpieczne.

W trakcie spaceru edukatorzy opowiedzą jak zwiedzać ZOO, by jak najlepiej skorzystać z takiej wizyty: w jakich godzinach aktywne są poszczególne gatunki zwierząt, pokazy karmienia, gdzie szukać informacji o zwierzętach, jak się zachowywać przy ekspozycjach by zaobserwować ciekawe zachowania mieszkańców ogrodu. Wytłumaczą również czego nie powinno się robić: nie pukać w szyby, nie rzucać zwierzętom cukierków, nie krzyczeć, nie przechodzić przez ogrodzenia.

Zobacz też – Jak wybrać meble do kawiarni?

Opowiedzą także po co istnieją ogrody zoologiczne, że współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach: prowadzą skoordynowaną hodowlę, aby zapewnić stabilne populacje zwierząt, są w ten sposób „żywym bankiem genów”, bezpośrednio zajmują się reintrodukcją gatunków, prowadzą badania naukowe we współpracy z ośrodkami naukowo – badawczymi, edukują dzieci, młodzież i dorosłych, niektóre leczą i rehabilitują dzikie zwierzęta, wiele wspiera merytorycznie i finansowo ochronę zwierząt na świecie.

Spacer „ZOOchowuj się!” – zgłoszenie

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarezerwować miejsce: telefonicznie (58 552 00 41 wew. 122) lub mailowo (edukacja@zoo.gda.pl), do dnia 10.03.2023 do godz. 14:30.

Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest zakup biletu wstępu do zoo zgodnie z bieżącym cennikiem dostępnym na stronie https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/.

Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 od spotkania z edukatorem pod dużą mapą, zaraz za główną bramą wejściową do zoo.