Imprezy

Świąteczny Etnokiermasz w Oliwie

InfoGdansk
13 grudnia, 2023

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na Świąteczny Etnokiermasz, który odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17 grudnia 2023 r. przy Spichlerzu Opackim w Oliwie.

Na zwiedzających czeka oferta artystycznego rękodzieła, warto więc nietypowy kiermasz zobaczyć. Inspiracji na świąteczny prezent czy też oryginalną dekorację świąteczną z pewnością nie zabraknie.

Świąteczny Etnokiermasz przy Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Etnokiermasz odbędzie się przy Spichlerzu Opackim, w którym od kilkudziesięciu lat działa Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Podczas kiermaszu zobaczyć i kupić będzie można prace rzeźbiarskie, hafty, wyroby koronkarskie, ceramikę i oryginalne dekoracje wykonane z tkanin, filcu i naturalnych surowców.

Wizytę warto połączyć ze spacerem po Parku Oliwskim, uznawanym za najładniejszy obszar parkowy na terenie Gdańska. W tę samą sobotę dosłownie kilkaset metrów dalej odbędzie się Wigilia Oliwska z ciekawym i rozbudowanym programem artystycznym.

Dzielnica Oliwa stanowi obszar o wyjątkowo ciekawej historii, od dłuższego już czasu mieszkańcy pielęgnują i podkreślają tożsamość tej części nadmotławskiego miasta.

Świąteczny Etnokiermasz – wystawa w Spichlerzu Opackim

Na zwiedzających czeka jeszcze jedna atrakcja – bezpłatny wstęp na wystawę „Schronienie: dobrostan” prezentowaną w pobliskim Spichlerzu Opackim – siedzibie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Zobacz też – Sprawa rozwodowa w toku a zasady dziedziczenia

Wspomniana wystawa stanowi podsumowanie dwuletniego projektu artystyczno-edukacyjnego „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który nowatorsko zbudował przestrzeń łączącą świat kultury ze światem natury. Rodzice z dziećmi skorzystać mogą ze specjalnej ścieżki edukacyjnej przygotowanej przez pracowników Miejskiego Teatru Miniatura.

INFORMACJE
Świąteczny Etnokiermasz w Oliwie;
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku;
ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk;
16-17 grudnia 2023 r., godz. 10.00-15.00;
Wstęp wolny.