Rozmaitości

Studio fotografii produktowej w Gdańsku

InfoGdansk
22 listopada, 2022

Fotografia produktowa – czym jest i dla kogo?

Choć nie zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, fotografia produktowa otacza nas niemal na każdym kroku. Jest szczególnie widoczna w internecie a dokładniej w e-sklepach. Trudno dzisiaj znaleźć sklep internetowy, który nie prezentuje swojego asortymentu właśnie za pomocą fotografii produktowej.

Co cechuje profesjonalną fotografię produktów?

Co sprawia, że na jednych zdjęciach przedmiotów wyglądają one lepiej a na innych gorzej? Przede wszystkim jakość packshotu wpływa na jego odbiór przez klienta co może mieć spore przełożenie na sprzedaż. Mało atrakcyjne zdjęcia produktów z pewnością nie zachęcają do zakupu. Dobrej jakości fotografia produktowa to przede wszystkim:

  • poprawne oświetlenie przedmiotu – a więc bez zbędnych odbić czy nienaturalnych cieni. Dobrze dobrany rodzaj i kierunek światła ma znaczenie szczególnie przy produktach takich jak na przykład biżuteria czy odzież.
  • kolory produktu – kupujący chce mieć pewność, że przedmiot, który otrzyma od kuriera będzie wyglądał dokładnie tak samo jak na fotografii produktowej. Zadaniem profesjonalnego studio packshot jest przedstawienie produktu ciekawie ale co najważniejsze wiernie i realistycznie.
  • detale – jakość obrazu w dobie coraz lepszych wyświetlaczy coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Obecnie nawet smartfony posiadają bardzo dobrej klasy ekrany, na których z łatwością dostrzeżemy słabe punkty obrazu. Z tego powodu fotografie produktowe powinny być w możliwie najlepszej jakości a szczegóły ostre i wyraźne.

 

Warto zainwestować w fotografię produktową

W dobie stale rosnącej konkurencji na rynku e-commerce warto wyróżniać się na każdej płaszczyźnie. Strona wizualna sklepu internetowego to właśnie przede wszystkim prezentacja asortymentu. To fotografie produktów pełnią tu kluczową rolę i wpływają na odbiór oferty przez potencjalnych klientów. Dobrej jakości packshoty, które pokazują szczegółowo produkt oraz wszystkie jego funckje czy też zawartość zestawu to niezwykle cenny element w walce o klienta.

 

Klienci nie lubią dużo czytać

W dzisiejszych czasach to coraz bardziej popularne stwierdzenie, szczególnie podczas dokonywania zakupów w sieci. Oczywiście warto mieć wyczerpujący opis produktu chociażby po to aby nasza ofera była łatwiejsza do wyszukania, jednak sam opis produktu to obecnie zbyt mało.

I tutaj dochodzimy do kolejnej zalety fotografii produktowej dla e-commerce – w bardzo łatwy i przystępny sposób przekazuje kluczowe informacje. Wystarczy rzut oka na kilka dobrych zdjęć produktu w galerii i od razu otrzymujemy wszystkie podstawowe dane na temat przedmiotu. Dobra i wyróżniająca się na tle innych miniaturka skuteczniej przyciągnie uwagę kupującego niż nawet najbardziej chwytliwy tytuł oferty.

 

Zapraszamy do zapoznania się z obszernymi materiałami na naszym blogu o fotografii produktowej. Znajdziesz tam zarówno opis naszej pracy, zagadnienia techniczne, wyjaśnienia pojęć jak i różnego rodzaju poradniki na temat fotografowania rozmaitych przedmiotów.

 

Materiał partnera.