Rozmaitości

Czy można stronę internetową reklamować za darmo ?

InfoGdansk
17 października, 2022

Fraza “za darmo” robi niezwykłą karierę ,ale w życiu tak naprawdę nigdy nie było nie ma i nie będzie nic za darmo. Nawet gdybyś chciał samodzielnie reklamować swoją stronę internetową to musisz poświęcić swój czas – a czas to pieniądz.

Strona internetowa bez reklamy jest niczym biuro firmy w szopie na odludziu, nie ma szans żeby ktokolwiek je odnalazł samoistnie. Po to aby do twojego wirtualnego biura o nazwie “firmowa strona internetowa” trafiali potencjalni klienci niezbędna jest jej reklama.

Jedną z najskuteczniejszych form reklamy internetowej jest reklama w Google.

Jak zapewne wiesz Google jest potentatem na rynku wyszukiwarek internetowych ,można zaryzykować stwierdzenie że zmonopolizowało ten rynek dlatego żaden właściciel strony internetowej nie może sobie pozwolić na bagatelizowanie tego medium.

Czy można zatem reklamować stronę internetową firmy w Google za darmo ?

I tak i nie, niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ponieważ za “darmową reklamę” zwykle uważało się to że robimy to samodzielnie, niestety jeśli zajmujemy się samodzielnie reklamą własnej strony internetowej to ograniczamy sobie czas na prowadzenie własnej działalności przez co obniżamy swoją efektywność a co za tym idzie zyski swojej firmy.

Oczywiście, na początku działalności i tak nie mamy lawiny klientów i zleceń więc można pomyśleć – wykorzystam ten czas na rozreklamowanie swojej firmy w internecie. Powiem tak – zanim nauczysz się tego jak pozycjonować swoją stronę internetową w Google upłynie wiele miesięcy, poza tym sama nauka to też są koszty, aby coś uzyskać od Google trzeba zapłacić ,nie ma nic za darmo, pierwsza kampania w Google to z pewnością będą przepalone pieniądze. Google Ads to dość rozbudowany ekosystem, odpowiedz sobie na pytanie ile pieniędzy możesz przeznaczyć na to aby się nauczyć tym narzędziem posługiwać ?

Podpowiem: Google przyjmie każdą ilość pieniędzy, jest w stanie dostarczyć ci dowolny wolumen ruchu za dowolną ilość pieniędzy, pytanie czy ten wolumen ruchu i te pieniądze przełożą się na płacących za twoje usługi klientów.

Więcej na temat kosztów prowadzenia kampanii w Google przeczytasz tutaj: https://stronainternetowacena.pl/reklama-google-koszt/

Reklama strony internetowej w Google do najprostszych nie należy a musisz pamiętać że w Google Ads opłaty naliczane są za każde kliknięcie boxu reklamowego więc tu nie ma dużego marginesu na popełnianie błędów bo budżet w postaci np. 1000 – 2000 zł potrafi bardzo szybko stopnieć jeśli nie ma się w tym doświadczenia bez przełożenia na tzw. konwersję czyli pozyskanie płacącego za usługę klienta.

Osoby które zajmują się w sposób profesjonalny prowadzeniem kampanii w Google Ads zdobywają wiedzę i doświadczenie latami, na podstawie ogromnej ilości testów podpartych bardzo precyzyjną analityką i wyciąganiem odpowiednich wniosków, mierzeniem konwersji oraz mnóstwa parametrów które na nią wpływają.

Odpowiedz sobie na pytanie czy masz w sobie na tyle determinacji a także środków i czasu aby zainwestować kilka, może kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy zł w to żeby nauczyć się prowadzić skutecznie kampanie reklamowe w Google Ads ?

Wychodzę zawsze z założenia że warto się rozwijać w tym kierunku  do którego ma się predyspozycje, w tym co nam sprawia przyjemność, w tym co nam będzie generowało dochód. 

Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz zarabiać pieniądze prowadząc kampanie reklamowe w Google Ads czy świadcząc swoje usługi które zamierzasz reklamować za pomocą Google Ads. 

Jeśli to drugie moim zdaniem warto oddać temat prowadzenia kampanii reklamowej dla swojej firmy specjalistom a skoncentrować się raczej na pracy nad własną ofertą, być może zainwestować w jakieś urządzenia, szkolenia siebie/pracowników z zakresu tego na czym będziesz zarabiał w swoim biznesie bo to może się okazać w dłuższej perspektywie znacznie bardziej lukratywne niż pozorne oszczędności na wykonywaniu czynności związanych z prowadzeniem kampanii reklamowej dla siebie które będą ci generowały dość duże zaangażowanie na co dzień bo to niestety nie jest tak że raz uruchomiona kampania działa w nieskończoność – to nieustanna walka z konkurencją, optymalizacja, analiza danych itp.

Jeśli jednak koniecznie chcesz spróbować, to najlepszym sposobem na to jest zaczerpnięcie wiedzy u źródła, zapewne znienawidzą mnie za to wszystkie agencje SEM w tym kraju które parają się prowadzeniem kampanii w Google Ads – ale powiem że cała wiedza jest dostępna za darmo bezpośrednio u konsultantów Google Ads, oczywiście, za próby zapłacisz z własnej kieszeni, ale wiedzę otrzymasz za darmo.

Wystarczy zadzwonić i poprosić o pomoc w utworzeniu pierwszej kampanii reklamowej,  z czasem konsultanci Google Ads będą do ciebie dzwonić oferując bezpłatną pomoc w optymalizacji twojej kampanii, często przekazują cenne uwagi, informacje związane z nowościami wprowadzonymi w Google Ads które warto testować.

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką reklamy strony internetowej, a może także budowy samej strony internetowej czy też kosztów związanych z jej uruchomieniem lub utrzymaniem odwiedź tę stronę – stronainternetowacena.pl – uzyskasz tam wiele użytecznych i bezpłatnych informacji z tego zakresu.