Rozmaitości

Pobyt nad jeziorem

InfoGdansk
20 września, 2022

Okres wakacyjny i nie tylko to w bardzo dużej mierze okres wyjazdów nad jezioro. Czy to Mazury, czy inny region w kraju, co roku cieszą się zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Duża część osób, które przyjeżdżają na wakacje nad jezioro, robi to przeważnie spontanicznie. Sprzyjająca na zewnątrz aura, brak innych planów, sprawiają że wybieramy jezioro jako miejsce odpoczynku. Szczególnie, gdy najbliższe jezioro jest oddalone o 50 kilometrów. Wypoczynek nad jeziorem nie musi ograniczać się wyłącznie do plażowania. Istnieją inne sposoby, aby urozmaicić sobie wypoczynek.

Okres wakacyjny i nie tylko to w bardzo dużej mierze okres wyjazdów nad jezioro.  Czy to Mazury, czy inny region w kraju, co roku cieszą się zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Duża część osób, które przyjeżdżają na wakacje nad jezioro, robi to przeważnie spontanicznie. Sprzyjająca na zewnątrz aura, brak innych planów, sprawiają że wybieramy jezioro jako miejsce odpoczynku. Szczególnie, gdy najbliższe jezioro jest oddalone o 50 kilometrów. Wypoczynek nad jeziorem nie musi ograniczać się wyłącznie do plażowania. Istnieją inne sposoby, aby urozmaicić sobie wypoczynek.

Rowerki i kajaki wodne

Wypożyczenie roweru wodnego lub kajaka, aby zwiedzić miejscowość z perspektywy jeziora, jest jak najbardziej możliwe. Warto jednak pamiętać, że choć są one coraz bardziej popularne to nie w każdym miejscu będziemy mogli skorzystać. Zaleta rowerków wodnych jest fakt, że może z nich korzystać większa grupa osób, dlatego tez sprawdzą się one idealnie podczas rodzinnego wypadu. Z kolei 2-osobowe kajaki to najlepsza opcja dla par. Jakie korzyści daje ta aktywność? Po pierwsze, zapewnia niesamowity spokój i relaks.

Siatkówka plażowa

Trudno wyobrazić sobie spędzanie czasu nad jeziorem bez gry na przykład w siatkówkę plażową. Oczywiście nie potrzebujemy pełnowymiarowego boiska, by móc się w ten sposób bawić. Dobrze, jeśli po prostu będziemy odbijać piłkę wśród osób, z którymi przebywamy, by umilić sobie czas. Na niektórych większych jeziorach znajdziemy boisko do siatkówki plażowej jednak w przypadku mniejszych kąpielisk tak owych nie ma.

Flyboard

Flyboard to sport ekstremalny, który staje się coraz bardziej popularny w miejscowościach położonych nad jeziorami. Za pomocą flyboardu można wznieść się na wysokość do 18 metrów nad powierzchnią wody w wodzie i w powietrzu. Urządzenie to napędza skuter o mocy około 100-150 koni mechanicznych. Dwie dysze wodne pod ciśnieniem unoszą urządzenie i nas samych ponad powierzchnię wody. Jest to doskonały sposób na dobrą zabawę.

Spacer

Mówi się, że zwykły spacer brzegiem jeziora to jedno z najcenniejszych doświadczeń. Coraz więcej z nich udostępnia ławki, ścieżki rowerowe i inne udogodnienia. Spacer po jeziorze to zdecydowanie najpopularniejsza forma spędzania wolnego czasu wśród turystów, którzy pragną spokojnie wypocząć. Niektórzy przemierzają nawet całe jezioro, co może zająć sporo czasu, w zależności od stanu wody.

Grill

Największą popularnością cieszą się bez wątpienia grille. Możemy się o tym przekonać, gdy wypoczywamy nad dowolnym jeziorem. Grill pozwala miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, korzystając jednocześnie z uroków jeziora.

Jeśli szukasz noclegu nad jeziorem Klimkowskim koniecznie sprawdź ofertę https://domkidarbeskidu.pl/