Noclegi

Planujesz pobyt w Sopocie? Wybierz hotel ze SPA

InfoGdansk
6 marca, 2023
Zdjęcie: Hotel Haffner w Sopocie.

Sopot od dłuższego czasu określany jest mianem „letniej stolicy Polski” i w każdym sezonie cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów krajowych i zagranicznych. Czy wobec tego udany odpoczynek w Sopocie jest możliwy? Jak najbardziej , kurortowa miejscowość oferuje niezwykłą kombinację turystycznych atrakcji i przyrodniczych walorów, zatem każdy turysta znajdzie dla siebie coś interesującego.

W Sopocie można więc korzystać z szerokich złocistych plaż, tutejsze parki deptaki i promenady zachęcają do długich spacerów, na miłośników rozrywki czeka bogata oferta klubów i gastronomicznych lokali.

Odpoczynek w Sopocie – co warto wziąć pod uwagę

Planując sopocki wypoczynek warto wziąć pod uwagę lokalizację rozważanego zakwaterowania. Miejscowość obejmuje całkiem sporą powierzchnię i z nie każdej sopockiej lokalizacji jest blisko do morza czy popularnych deptaków i promenad. Z wielu obiektów noclegowych będzie blisko do gwarnego centrum, nie wszystkie z nich zapewnią jednak warunki ciszy i spokoju. Rozważyć też trzeba możliwość gorszej pogody, wszak bałtycka aura nawet latem potrafi mocno zaskoczyć.

Warto więc wybrać hotel, w którym można ciekawie i pożytecznie spędzić czas również w warunkach ulewy czy chłodu za oknem hotelowym.

Nadmorskim wakacjom mogą przyświecać różne intencje i oczekiwania. Wielu turystów wyjeżdża z myślą o rozrywce i różnie rozumianym oderwaniu od codziennej monotonii. Inni natomiast oczekują ciszy i spokoju, zatem odzyskania energii, odbudowy zdrowia psychicznego i fizycznego.

Tym szeroko ujętym oczekiwaniom odpowiadać będzie zakwaterowanie o zróżnicowanym charakterze. Czy można więc znaleźć w Sopocie obiekt hotelowy położony blisko morza z bogatą ofertą dodatkowych atrakcji?

Takim obiektem jest pięciogwiazdkowy Hotel Haffner https://www.hotelhaffner.pl/, położony w odległości zaledwie trzystu metrów od piaszczystej i szerokiej bałtyckiej plaży.

Na gości czeka 99 wygodnie urządzonych pokojów oraz 6 luksusowych apartamentów. Do tego bogata oferta z zakresu SPA i wiele innych ciekawych atrakcji.

Nazwa hotelu przypomina o postaci francuskiego lekarza Jana Jerzego Haffnera, który w I połowie XIX wieku zaproponował budowę w Sopocie kąpieliska morskiego, czym otworzył nowy rozdział w dziejach tej sennej wcześniej miejscowości. Medyk propagował znaczenie aktywności i troski o zdrowie, jego patronat świetnie pasuje do położenia i oferty tego ciekawego obiektu hotelowego.

Instytut SPA&Wellness w Hotelu Haffner

Począkowo pojęcie „spa” oznaczało kurort z dostępem do wód leczniczch, ewentualnie ośrodek terapeutyczny z ofertą zabiegów prowadzonych z użyciem wody. Potem znaczenie tego pojęcia zostało bardzo poszerzone.

Dlaczego funkcjonowanie hotelowej strefy SPA jest takie ważne? Szeroko pojęte zabiegi i aktywności z zakresu Welness&SPA otwierają możliwość uzyskania jakże potrzebnej równowagi umysłu, ciała i ducha zmęczonego turysty. Obecne tempo życia, obowiązki i wyzwania stanowczo zbyt często prowadzą do wyczerpania sił fizycznych i psychicznych nawet najbardziej odpornego organizmu.

Wspomniany Hotel Haffner oferuje dostęp do świetnie zorganizowanej strefy Wellness&SPA. Hotelowy Instytut https://www.hotelhaffner.pl/spa/instytut-SPA-Wellness zapewnia relaksacyjne zabiegi na najwyższym poziomie. Zatem można liczyć na odzyskanie sił witalnych, energii działania i pozytywnego nastawienia do wyzwań codzienności.

Na gości czeka zespół doświadczonych masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek i trenerów.

W hotelowej strefie saun skorzystać można z sauny suchej i parowej. Warto odwiedzić, bo przestrzeń sauny pobudza mechanizmy odpornościowe, poprawia krążenie i ogólne samopoczucie. W taki prosty sposób można zyskać nowe siły i świeże spojrzenie na to, co za nami i co jeszcze ważniejsze – przed nami.

Warto też wspomnieć o hotelowym basenie, z którego hotelowi goście mogą korzystać bezpłatnie. Poranna kąpiel zapewni energię na aktywnie zaplanowany dzień, ciekawych możliwość i atrakcji w Trójmieście nie brakuje, więc taki zapas sił z pewnością bardzo się przyda. Kąpiel wieczorna oznacza natomiast wyciszenie przed jakże ważnym nocnym wypoczynkiem.

Hotelowa kadra oferuje fachowe masaże oraz szeroki zakres zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem markowych kosmetyków. Natomiast w hotelowej siłowni czekają na gości świetnie przygotowani instruktorzy fitness.

Zatem gorsza pogoda nie przeszkodzi w odpoczynku, siły i energię odzyskać można nawet w warunkach zniechęcających do wyjścia na zewnątrz.