Rozmaitości

Oferta parkingów przy lotnisku- lista udogodnień

InfoGdansk
5 stycznia, 2023

Parkingi lotniskowe rozwijają się w bardzo ciekawym kierunku. Niektóre z rozwiązań są na pierwszy rzut oka dość niepozorne, a są i takie, których wcale nie widać. Mimo wszystko każde z nich może wpływać na decyzję o wyborze najlepszego parkingu.

Rozszerzona oferta ubezpieczenia

Kiedy szuka się idealnego parkingu lotniskowego,  np. w Krakowie, nie wystarczy tylko porównać, który parking na lotnisku Balice oferuje najniższe ceny. Bardzo istotne jest właściwe ubezpieczenie. O ile standardem jest ubezpieczenie od kradzieży czy pożaru, to warto poszukać parkingów, których właściciele wykupili rozszerzoną ochronę ubezpieczeniową. Nowym trendem – i cokolwiek istotnym, kiedy patrzy się na historię kilku ostatnich lat – są ubezpieczenia obejmujące szkody spowodowane różnymi incydentami pogodowymi. Od powodzi błyskawicznych, przez gradobicia czy nawet siarczyste mrozy – ryzyko takich zdarzeń rośnie z każdym rokiem i właściwa ochrona auta na parkingu, nawet jeśli wpływa na prezentowany przez parking Balice cennik, może być kluczowa. Do renomowanych parkingów przy lotnisku należy https://orangeparking.pl/

Szybka, samodzielna obsługa parkingu

Utrzymanie obsługi na parkingu to kosztowne rozwiązanie. W związku z tym częściej stosowane są różnego rodzaju rozwiązania cyfrowe – kody, karty czy skanery, które pozwalają na funkcjonowanie bezobsługowych parkingów. Najczęściej w takich przypadkach pracownicy wykonują tylko okresową kontrolę, co zresztą też nierzadko powierza się firmom ochroniarskim, które i tak pilnują terenu i pozostawionych na parkingu samochodów. 

Tym, co czasem cierpi na przejściu na model bezobsługowy, jest wachlarz opcji dodatkowych: transfer lotniskowy, możliwość wydruku karty pokładowej czy nawet skorzystanie z toalety. To jednak bardziej kwestia pomysłu niż konkretnych rozwiązań.

Dodatkowe miejsca dla niepełnosprawnych

Dawniej normą było upychanie na parkingu jak największej liczby samochodów, choćby oznaczało to parkowanie drzwi w drzwi. Oczywiście nadal ważne jest, żeby zmieściło się na placu jak najwięcej aut, jednak na najlepszych parkingach często tworzone są specjalne dodatkowe miejsca.

  • Miejsca dla elektryków – niektóre parkingi lotniskowe zainwestowały w ładowarki do samochodów elektrycznych, więc oczywiście trzeba było wyznaczyć też miejsca dla takich pojazdów.

  • Miejsca dla niepełnosprawnych lub rodzin z dziećmi – w obu przypadkach chodzi głównie o to, żeby zapewnić kierowcom więcej przestrzeni, ale często to również miejsca lepiej utrzymane, o nieco inaczej wykończonej nawierzchni.

Są nawet parkingi, które w odrobinę wyższej cenie wynajmują po prostu przestronne miejsca tym użytkownikom, którzy albo nie czują się pewnie, wjeżdżając na zatłoczony plac, albo postanowili przyjechać amerykańskim autem, które jest absolutnie niekompatybilne z europejską infrastrukturą i nie zmieści się na standardowym miejscu.

Cennik- oferty specjalne

Ceny na parkingach lotniskowych zależą oczywiście od wielu czynników natomiast tym, co na warto zwrócić uwagę, jest powstanie bardziej zróżnicowanych cenników. To już nie tylko parkingi krótko, średnio i długoterminowe, ale też abonamenty, systemy zniżek lojalnościowych czy nawet indywidualne wyceny. Ich wprowadzenie jest możliwe dzięki elastycznym narzędziom rezerwacji internetowych, jednak przede wszystkim podkreślić trzeba, że w praktyce te zmiany oznaczają więcej możliwości dla kierowców. Nawet jeśli cenniki wielu parkingów wyglądają podobnie, to oferty specjalne mogą wyraźnie przechylić szalę na korzyść jednego z nich. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że najciekawszą zmianą jest indywidualizacja oferty parkingów, które na pierwszy rzut oka wyglądają coraz bardziej podobnie.