Impreza już się odbyła

Informacje

Lekcja dizajnu

InfoGdansk
9 maja, 2018
Lekcja dizajnu. Wystawa czasowa w Muzeum Miasta Gdyni.
Zdjęcie: Lekcja dizajnu. Wystawa czasowa w Muzeum Miasta Gdyni.

Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni podsumowuje działalność Instytutu Dizajnu w Kielcach, to również interesujący przegląd polskich marek adresowanych do najmłodszych odbiorców. Dzieci stanowią wyjątkowo wymagającą klientelę, ich wyobraźnia nie uznaje utartych barier i schematów, tak typowych w myśleniu i działaniu osób dorosłych.

Sztuka dekoracji w Muzeum Miasta Gdyni

Na wystawie prezentacja mebli, elementów wyposażenia wnętrz, dekoracji, książek, ubrań i zabawek. Oczywiste i nienadzwyczajne wydawałoby się przedmioty powstały według niebanalnych pomysłów, cieszy też ich nieszablonowa stylizacja.

Na wystawie cztery działy: Czytelnia, Plac Zabaw, Młoda Moda oraz Pokój Dziecka. Prezentowane przedmioty powstały w niewielkich firmach, nierzadko o długich tradycjach rzemieślniczych. W krótkich seriach produkcyjnych dbałość o szczegóły i jakość wykonania, to przedmioty z własną historią i duszą, jakże inne od wyrobów masowej produkcji.

Lekcja dizajnu to również podkreślenie znaczenia postawy i wyborów konsumenckich, zachęta do zakupowej świadomości oraz niezależności myślenia. Formułę wystawy poszerzają zajęcia dodatkowe: rodzinne warsztaty introligatorskie, zajęcia “Na druk! Wzorowa torba!” oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

INFORMACJE
Lekcja dizajnu. Przegląd polskich marek, które tworzą z myślą o dzieciach;
Wystawa czasowa w Muzeum Miasta Gdyni;
ul. Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia;
www.muzeumgdynia.pl
Wystawa do dnia 10 czerwca 2018 roku.